м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:45
Обережно! Грип!

альтернативное название картинкиКожного року ми говоримо про сезонне зростання захворюваності на ГРВІ та грип.

За останній тиждень, кількість захворілих, які звернулись до лікарів «первинки» м.Бахмута на 2,4% менша порівняно з попереднім. Всього протягом тижня захворіли на ГРВІ 373 особи.  Зареєстровані перші три випадки грипоподібного захворювання серед дітей від одного до дев’яти років.

Захворюваність на ГРВІ та грип зростає у всіх регіонах України. В грудні 2018 року вже зареєстровані  три смерті від грипу. В Одеській області від грипу A (H1N1)  померла однорічна дитина. За медичною допомогою близькі не зверталися. Дві жінки 47 та 86 років в Києві входили до груп ризику - мали цукровий діабет. По медичну допомогу хворі  звернулися пізно - після 5-го дня хвороби.

В зв’язку з тим, що під час новорічних свят ризик заразитися значно зростає, будьте уважними до власного здоров’я та здоров’я своїх близьких.   

Дуже небезпечне самолікування, особливо коли воно не призводить до поліпшення стану.  Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні, якщо є такі симптоми грипу:

• обличчя стало дуже блідим чи з’явилось посиніння;

• важко дихати;

• температура не спадає впродовж довгого часу;

• багаторазове блювання та випорожнення;

• порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;

• біль у грудній клітці;

• з’явились домішки крові у мокроті;

• показники артеріального тиску нижче норми.

 

Найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу – щорічна вакцинація. Однак деякі прості правила допоможуть уникнути хвороби.

1. Частіше мийте руки.  Віруси осідають на різних поверхнях, в тому числі на руках, і легко можуть потрапити в організм. Тому основне правило захисту: прийшли з вулиці – помийте руки. Якщо поблизу немає мила і води, скористайтеся антисептичним гелем для рук на основі спирту або вологими серветками.

2. Провітрюйте приміщення. Повітря – те середовище, через яку вірусні частинки переходять від людини до людини. Найлегший і доступний спосіб "дезінфекції" повітря – провітрювання. Досить відкрити кватирку, щоб концентрація вірусів в приміщенні зменшилася.

3. Робіть вологе прибирання. Віруси можуть жити в домашньому пилу кілька днів. Звичайна вологе прибирання допоможе скоротити їх кількість. Тому робіть вологе прибирання будинку хоча б через день.

Ми багато часу проводимо на роботі, де також є ризик заразитися. Тому вологе прибирання потрібне і на робочому місці: протирайте офісний стіл вранці і ввечері.

4. Не забувайте про гаджети.  За даними досліджень, смартфон – один з найбрудніших предметів. На корпусі телефону осідає пил, бактерії і, звичайно ж, віруси.

Зберіть мобільні гаджети у всієї родини і обробіть поверхню спеціальними вологими серветками для техніки, на серветку при цьому додайте краплю дезинфікуючого гелю для рук. Таку процедуру потрібно проводити регулярно, в небезпечний сезон краще займатися цим кожен день.

5. Зволожуйте слизові оболонки.  Слизові оболонки носа, рота і горла – бар'єр на шляху інфекцій. Коли слизові пересихають, вони не справляються зі своїми функціями, і вірус безперешкодно проникає в організм.  Щоб допомогти слизовим працювати на відмінно, використовуйте зволожуючий сольовий розчин, який  можна купити в аптеці.

При перших ознаках захворювання зверніться до свого лікаря за консультацією.
Пам’ятайте! Самолікування може призвести до небажаних наслідків та ускладнень.

Переглядів: 388 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar