м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:59
До Міжнародного дня громадян похилого віку

У Китаї є таке прислів'я: «Старче, як скарб». І насправді, літні люди не тільки основний склад суспільства, але і скарб кожної сім'ї і турбота про них - справа не одного дня, а постійна праця. Тому обслуговування літніх людей – це велика частка роботи Центру первинної медичної допомоги Бахмутської міської ради. Мобільна амбулаторія, яка організована більше року тому, надала можливість літнім  людям отримати якісне обстеження глюкози крові, зробити ЕКГ, виміряти тиск, а кваліфіковані лікарі та медичні спеціалісти  надають рекомендації, як зберегти якість свого здоров'я і активне довголіття. Також у вересні проводилися дні вимірювання артеріального тиску в амбулаторіях Бахмута, Соледара та Часів Яру. У 17 з 331 особи вперше було виявлено підвищений артеріальний тиск. За 9 місяців 2016 року було оглянуто вдома 3352 нетранспортабельні літні людини і ветерана.

На жаль, здорових людей похилого віку практично немає, чим старіше стає людина, тим вона робиться все більш безпорадною. Старіння – це природний фізіологічний процес організму, доля кожної людини і тому нам не треба сумувати і уникати цього питання, а необхідно активно думати, як затримати старіння, щоб якомога довше насолоджуватися життям.

Згідно останніх даних ВООЗ (про стан охорони здоров'я в Європі), середня тривалість життя в Україні зараз на рівні 71,4 років. Чоловіків - 66,2 року, жінки 76,1 року. Статистика стверджує, що найдовше живуть кияни - 72,6 року, у Тернополі - 72,1 рік, у Чернівцях - 71,8 року, у Львові - 71,6, але з іншого боку найнижча тривалість життя в Кіровограді, Дніпропетровську, Донецьку та Одесі, там живуть не більше 68 років. Не важко помітити, що люди живуть менше в регіонах, де отримала розвиток промисловість і її видобувний і переробний сектор, в західних областях України просто ніде працювати на димному виробництві, і люди швидше просто відпочивають і дихають чистим повітрям. Приміром, в Ізраїлі чоловіки живуть в середньому 80,1 року (це найвищий показник), на сходинку нижче англійці – 78,4 року. Серед жінок найбільша тривалість життя зафіксована в Іспанії – 85 років. Нижче по сходинці знаходяться француженки – 84,8 року.

Фактично тривалість життя людини залежить від багатьох чинників: 20% від спадковості,  20% - від екології, 8% залежить від рівня медицини. А ось решта 52% залежать від нашого способу життя. Хоча старості не можна уникнути, її можна затримати, а життя можна продовжити. Люди можуть багато чого зробити, щоб уповільнити фізіологічний процес старіння шляхом простого вибору здорового стилю життя.

Ось кілька простих правил, як зберегти своє здоров'я:

• Доведено, що якщо людина продовжує розумову роботу, то процеси старіння в її організмі можуть сповільнюватися. Такі люди менше схильні до старечого недоумства і за статистикою, вони мають більш високий рівень здоров'я.

• Мисліть позитивно. Не варто притягувати до себе численні хвороби, вишукувати симптоми захворювань і боятися старості. Всі знають вислів «думка матеріальна». Тому, якщо ви будете думати про хвороби – будьте впевнені, ви їх  надумаєте.

• Фізичну активність можна підвищувати за допомогою прогулянок, оздоровчої ходьби і бігу, поїздок на велосипеді, занять у групах лікувальної фізкультури, плавання та багато іншого.

• Відмовтеся від шкідливих звичок. Вони є факторами ризику багатьох небезпечних захворювань, які найбільш часто зустрічаються в літньому віці.

• Вчасно звертайтеся до лікаря. Якщо вам призначено лікування, не ігноруйте його, дотримуйтесь режима прийомів ліків, не займайтеся самолікуванням. Не відміняйте призначені препарати самостійно, у багатьох з них існує ефект відміни, коли симптоми захворювання повертаються в більш агресивному варіанті. Контролюйте рівень свого артеріального тиску.

• У вашому харчуванні повинно бути більше овочів і круп, які містять клітковину і сприяють нормальному травленню і очищенню кишечника. Калорійність раціону повинна бути нижче, ніж в молодому віці, інакше це може призвести до надмірного відкладення жиру.

• Спіть 7-8 годин на добу. Організм повинен відпочивати і відновлювати сили.

• Будьте соціально активними. Спілкуйтеся з рідними і друзями, відвідуйте виставки, концерти, клуби за інтересами. Будьте впевнені в собі. Ваши досвід та  мудрість потрібні оточуючим.

 Як бачите, всі ці правила зрозумілі, прості, і лежать на поверхні. Намагайтеся зберігати якість вашого життя і здоров'я – і тоді, вік не буде перешкодою для того, щоб бути щасливим!

Переглядів: 543 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar