м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:21
1 грудня –  Всесвітній  день  боротьби  зі  СНІДом

За даними Об'єднаної програми ООН із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисяч  українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч - досі не знають про свою хворобу. Дізнатись свій статус і за потреби вчасно розпочати лікування дуже просто: безкоштовні швидкі тести на ВІЛ які  є в усіх регіонах України.  

На сьогодні в усіх амбулаторіях КНП «ЦПМД м.Бахмута» є в наявності швидкі тести на ВІЛ, які дозволяють дізнатися результат за 15 хвилин.

 Перевірити  свій ВІЛ статус може кожний під час планового відвідування свого сімейного лікаря, педіатра, терапевта, записавшись на первинний огляд без уточнення в реєстратурі причини звернення.

Тестування не слід боятися, адже раннє виявлення ВІЛ-інфекції допомагає людині з ВІЛ розпочати негайне життєво необхідне лікування та забезпечити собі повноцінне тривале життя. Сьогодні ВІЛ - це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імонодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки.

В сучасному світі тестування на ВІЛ має проходити кожна людина, котра піклується про власне здоров’я та в житті якої є секс. Адже понад 66% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, про що свідчать дані Центру громадського здоров’я МОЗ України. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина.

Люди, які не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, ризикують своїм здоров’ям та життям, а також передають вірус своїм партнерам та близьким. Встановити чи інфікувались ви ВІЛ після небезпечної поведінки можливо лише через 1,5-3 місяці.  Специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає, тому запідозрити, що людина хвора – складно. Єдине на що  потрібно  опиратися,  вирішивши здати тест на ВІЛ-інфекцію – це на епізоди небезпечної поведінки в минулому.

ВІЛ передається: 

  • Через кров - при потрапляння крові чи інших біологічних рідин, що містять кров (сперма, виділення піхви, грудне молоко) від  ВІЛ-інфікованої особи до здорової  людини.
  • Статевим шляхом - підчас незахищених статевих стосунків.
  • Внаслідок передачі вірусу від інфікованої ВІЛ матері до її дитини під час вагітності, пологів та годуванні груддю. Ризик інфікування зростає під час годування дитини груддю, при важкому перебігу хвороби у матері та складних пологах.

ВІЛ не передається:

  • При спільному користуванні побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні
  • У лазні та сауні
  • Під час поцілунків
  • Обіймах та рукостисканні
  • При чханні та кашлі
  • Через поручні, дверні ручки, столи, стільці
  • При укусах комарів чи інших комах.

Головним у попередженні поширення ВІЛ-інфекції  є дотримання здорового способу життя, відмова від ризикованої щодо інфікування ВІЛ поведінки, насамперед вживання наркотиків, обов’язкове використання при статевих контактах засобів  індивідуального захисту – презервативів.

Свідоме ставлення до свого здоров’я забезпечить захист від СНІДу.

Зазначаємо, що тестування на ВІЛ-інфекцію є абсолютно безкоштовним та конфіденційним. Обстежитись можна не лише напередодні 1 грудня, а й впродовж усього року.

 

Використайте можливість з’ясувати свій ВІЛ-статус

під час відвідування свого лікаря в амбулаторії ЦПМД  м.Бахмута.

Переглядів: 353 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar