м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

08:11
Зробити щеплення від грипу не пізно!

Нагадуємо: найкращий спосіб профілактики грипу та зменшення ризику важких ускладнень – щорічне щеплення.

В Центрі первинної медичної допомоги м.Бахмута можна зробити щеплення проти грипу.

В аптечному пункті за адресою: м.Бахмут, вул. О.Сибірцева,15 є в наявності вакцина для профілактики грипу «Інфлувак» (країна виробник - Нідерланди).

У зв’язку з тим, що це щеплення не входить до національного календаря щеплень в Україні, вакцина платна.

Якщо ви бажаєте захистити себе та своїх близьких, вам необхідно:

  • Звернутися до свого дільничного терапевта, педіатра або сімейного лікаря
  • Сплатити за вакцину в аптечному пункті
  • Вакцинуватися

Подбайте про себе та своїх близьких – зробіть щеплення проти грипу.

Вакцинуватися потрібно усім, але передусім тим, хто ризикує захворіти на грип чи постраждати від його наслідків найбільше, а це:

  • Діти віком від 6 місяців до 8 років. Загалом вони хворіють на грип в 30–40% частіше у порівнянні з 10-15% серед дорослих. Грип може викликати в дітей важкі наслідки: пневмонію, енцефалопатію, зневоднення, хвороби серця. Дітям із хронічними хворобами, вакцинація критично важлива. Дітей вперше вакцинують від грипу двічі, із інтервалом у 28 днів. Немовлят до 6 місяців не вакцинують, але тоді всі довкола мають бути щеплені від грипу.
  • Люди, старші за 65 років. Для них грип також небезпечний ускладненнями, серед яких бронхіт та пневмонія. Пневмонія - серйозне ускладнення. Якщо її не лікувати, бактерії можуть потрапити в кров і порушувати роботу органів. Ця легенева інфекція може призвести до скупчення рідини в легенях або абсцесу легень а також мати фатальні наслідки.
  • Вагітні жінки та жінки до двох тижнів після пологів. Вагітні жінки мають більшу ймовірність розвитку ускладнень, особливо у другому та третьому триместрах. Жінки, які перебувають до двох тижнів після пологів, також мають більше шансів на розвиток ускладнень. Крім того, вірусні захворювання під час вагітності можуть впливати на розвиток мозку дитини. Наприклад, в чотири рази збільшувати ризик біполярного розладу.
  • Люди з ослабленим імунітетом. Це хвороби і стани організму, при яких імунітет після введення вакцини може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при окремих вроджених імунодефіцитах).


Інактивовані вакцини проти грипу безпечні для таких людей, адже не містять живого вірусу чи бактерії. Однак успішне вироблення імунітету після введення вакцини не гарантується.

  • Люди, які мають хронічні захворювання: астма, серцеві-судинні хвороби, хвороби нирок, печінки, діабет, хронічне обструктивне захворювання легень. Для них грип може стати фатальним.
  • Люди, які страждають ожирінням, з індексом маси тіла 40 і вище.
  • Люди, які мешкають великими групами (до прикладу, будинки для літніх людей та інших закладах допомоги) та ті, що з ними працюють (медпрацівники).

 

Переглядів: 335 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar