м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:06
14 червня День донора

"Здавайте кров. Здавайте її зараз. Здавайте її часто". Під таким гаслом в цьому році 14 червня буде відзначатися Всесвітній день донора крові. Переливання крові - невід'ємний компонент надання невідкладної медичної допомоги. В умовах надзвичайних ситуацій потреба в переливанні крові зростає, а її виконання стає більш складним.

В травні 2005 року, під час Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я була прийнята заява про підтримку добровільного донорства крові та прийнята постанова щорічно,14 червня (в цей день народився австрійський лікар К.Ландштейнер, який відкрив групи крові людини), відзначати Всесвітній день донора крові.

Головна тема кампанії 2017 року – це донорство крові в умовах надзвичайних ситуацій.

Щороку надзвичайні ситуації загрожують життю і здоров'ю мільйонів людей. За останні десять років  катастрофи забрали понад 1 мільйона життів. Щороку вони зачіпають більше 250 мільйонів чоловік у всьому світі. Природні катастрофи, такі як землетруси, повені та урагани, а також дорожньо-транспортні пригоди та збройні конфлікти,  формують великі потреби в медичній допомозі і терапії першої лінії.

Відповідно до чинного законодавства, донором може бути будь-який працездатний громадянин України від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження, що не виявило протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров'я.
День здачі крові - офіційний вихідний. Відповідно до законодавства, в день здачі крові донори повинні звільнятися від роботи на підприємствах і організаціях, незалежно від форм власності і зі збереженням середнього заробітку. Також можуть не виходити на заняття студенти.
Ще законодавство гарантує, що за кожну здану кров людина має право на додатковий вихідний. Такий вихідний можна брати коли завгодно - хоч серед тижня, хоч приплюсовує до відпустки.

         Як підготуватися до здачі крові:

  • Не пити алкоголь! За 48 годин до процедури потрібно взагалі відмовитися від  будь-яких алкогольних напоїв.
  • Не можна вечеряти жирною їжею і молочними продуктами. Найкраще вечеряти вареними м'ясом і рибою, кашею, картоплею, вареними або сирими овочами та фруктами, соками, компотами, житнім хлібом.
  • Сніданок повинен бути легким. Найкраще випити чай або сік і з'їсти шматок білого хліба. І ні в якому разі не курити, щоб не наситити нікотином донорську кров.

Головна умова донорства - хороший стан здоров'я і самопочуття. Напередодні здачі крові необхідно добре відпочити і виспатися.
Донор повинен взяти з собою паспорт. Прийом донорів проводиться на підставі документа, що посвідчує особу та вказує місце проживання. Перед здачею крові у донора визначається вміст гемоглобіну, група крові, проводиться анкетування, консультація і огляд лікаря-терапевта.
Якщо в результаті процедур будуть визначені будь-які порушення здоров'я або підозри на інфекційне захворювання, донор до здачі крові допущений не буде.
          Всі необхідні аналізи зазвичай роблять безпосередньо на станціях або в відділеннях переливання крові.

Протягом двох днів, після кроводачи, рекомендується повноцінно і регулярно харчуватися, випивати не менше 1-2 літрів рідини в день (алкоголь не рекомендується). Далі ведіть звичний спосіб життя. Щеплення після кроводачи можна робити через 10 діб. Повне відновлення складу крові відбувається протягом 5-7 днів. Щоб склад крові швидше відновився, рекомендується пити більше рідини - соки, чай, в раціоні донора завжди повинен бути присутнім білок, від якого залежить рівень гемоглобіну в крові. Продукти, що містять білок - м'ясо, гречка, сочевиця, квасоля і всі бобові, риба та ін.
Абсолютними протипоказаннями є: венеричні та інфекційні захворювання (ВІЛ-інфекція, СНІД, сифіліс, вірусний гепатит, туберкульоз, бруцельоз, тиф, лепра і т.д.), злоякісні пухлини і хвороби крові. Крім того, органічні захворювання центральної нервової системи, повна відсутність слуху і (або) мови, психічні захворювання, наркоманія, алкоголізм, серцево-судинні хвороби, захворювання шкіри (псоріаз, екзема, різні дерматози). Також не допускаються до донорства люди з хронічними хворобами шлунково-кишкового тракту: гастрит, виразка, захворювання печінки, нирок і жовчовивідних шляхів.


У місті Бахмут відділення трансфузіології  знаходиться за адресою: вул.Ювілейна, 54.
Години прийому донорів:   понеділок з 9-00 до 12-00;

вівторок, середа з 8-00 до 11-00.
телефон 49-24-86

 

Подарувати життя може не тільки мати.
Ставай донором! Подаруй життя!

 

Переглядів: 435 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar