07:12 Запобігти поліомієліту - вакцинуватися | |
24 жовтня - світовий День боротьби з поліомієлітом. Цю хворобу неможливо вилікувати, але її можна запобігти, зробивши щеплення. Перше щеплення діти отримують у перші місяці життя,тому що до п’яти років вони самі вразливі.Поліомієліт – це гостре інфекційне захворювання. Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше - через брудні руки, заражену їжу та воду.Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина - і дитина, і дорослий. Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті. Симптоми і лікування поліомієліту Інкубаційний період після зараження людини поліовірусом може тривати від 4 до 35 днів, після чого може розвинутися поліомієліт. При цьому прояви хвороби можуть бути різними:
Ураження дихальних м’язів часто призводить до смерті. При одужанні після поліомієліту функція вражених хворобою нервів і м’язів не відновлюється. Дуже рідко симптомом ураження поліовірусом центральної нервової системи також буває менінгіт. На сьогодні не існує спеціального противірусного лікування поліомієліту Ускладнення поліомієліту Основне - порушення дихання при паралічі дихальної мускулатури. Близько 5% хворих помирають. У одного з 200 хворих розвиваються деформації хребта і кінцівок, що стають причиною інвалідності. Інші небезпечні ускладнення поліомієліту – пневмонія, міокардит, важкі шлунково кишкові розлади з кровотечею, проривом, виразками, кишкова непрохідність Профілактика поліомієліту Вакцинація - єдиний надійний спосіб запобігти поліомієліту. Згідно з Календарем профілактичних щеплень, оптимальний час для введення вакцин:
Грудне вигодовування є надзвичайно важливим та корисним для здоров’я маляти, але материнське молоко не захищає дитину від поліомієліту, тому можливо і потрібно робити щеплення. Дуже важливо забезпечити вакцинацію дітей з хронічними захворюваннями, оскільки вони більш вразливі до інфекцій. Справжні протипоказання до щеплення ОПВ — це надзвичайно рідкісне явище. Їх може визначити ваш лікар. Протипоказання на строк більший за два тижні може визначити тільки імунологічна комісія. Розповсюдження вірусу та нових випадків хвороби можливо припинити , якщо вакцинованими будуть достатня кількість людей. | |
Переглядів: 333 | |
Всього коментарів: 0 | |