м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:56
Захворюваність на кір в м.Бахмут зростає – почали хворіти діти

Станом на 06 травня 2019 року в місті Бахмут вже зареєстровано 40 випадків захворюваності на кір. Серед захворілих – 36 дорослих та 4 дитини. 15 осіб госпіталізовані, серед них двоє дітей.

Перший випадок кору в місті був зареєстрований  в січні 2019 року. З початку травня, почали хворіти діти.

На сьогодні існує високий ризик поширення захворювання на кір серед дітей, які не отримали щеплення. В зоні особливого ризику діти, які мають хронічні захворювання. Вони потребують щеплення в першу чергу, адже ризик зараження і розвитку серйозних ускладнень після хвороби для них значно вищій.

Кір - це гостре інфекційне захворювання вірусної природи з повітряно-краплинним механізмом передачі, надзвичайно заразне. Характеризується лихоманкою, розвитком катарального синдрому і характерним плямисто-папульозним висипом. Джерелом інфекції є хвора людина. Чинниками зараження є - знаходження поряд з хворою людиною в закритому приміщенні, наприклад, квартира, офіс, громадський транспорт, шкільні класи, аптека, кафе, супермаркет, ринок тощо.

Сприяє зараженню підвищена скупченість людей в одному приміщенні, коли вірус легко передається від хворого до здорового при кашлі, чханні, розмові. Так званий прихований період складає від 8 до 17 днів, у ряді випадків - до 21 дня.

Кір розпочинається гостро з підвищення температури тіла до 38 - 38,5 С з появи кашлю, нежиті. Ці ознаки хвороби наростають впродовж двох-трьох діб. З 4 - 5 доби хвороби з'являється висип плямисто-папульозного характеру, спочатку на обличчі та шиї, на плечах, наступного дня - на тулубі, після цього - на нижніх кінцівках. Ця так звана етапність поширення висипу характерна для кору.

З появою висипу стан хворих, як правило, погіршується. Температура тіла досягає свого максимуму до 39,5 - 40,0 С, виражений кашель, нежить. Для кору в цей період характерний кон'юнктивіт та світлобоязнь. В цілому обличчя хворого корі нагадує вид заплаканої дитини.

Переконливе прохання не займатися самолікуванням. Кір-інфекція підступна, розвитком таких ускладнень, як пневмонія, отит, енцефаліт і так далі. Тільки сімейний лікар, провівши огляд хворого, може запідозрити інфекцію і призначити лікування або направити в інфекційний стаціонар.

Звертайтеся до медичних працівників вчасно!

Надійною мірою профілактики на сьогодні є вакцинація, яку проводять у віці 1 та 6 років.. Нещепленим від кору дітям рекомендується утриматися від поїздок в регіони неблагополучні по цій інфекції. Це тимчасовий захід.

Переглядів: 389 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar