м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:10
З Блакитних озер діти повертаються з кишковими інфекціями

Згідно інформації  Бахмутської районної філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України»,  у  І півріччі  2017 року  в м. Бахмут   зареєстровано 8145 випадків інфекційних захворювань проти 8313  за аналогічний період минулого року (зниження на 2%). У розрізі окремих нозологічних форм, та  у порівнянні з аналогічним періодом минулого  року,  відмічається зростання захворюваності кишковими інфекціями у 2,7 рази - з 107 до 289 випадків.

У структурі інфекційної захворюваності (без урахування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій) 34% складає  захворюваність гострими кишковими інфекціями. Найбільш поширеними серед населення у 2017 році були гастроентероколіти викликані невстановленими збудниками.

Кожний 3-й випадок гастроентероколітів встановленої етіології викликаний ротавірусами. Зареєстровано 53 випадки ротавірусних гастроентероколітів, всі серед дітей до 14 років.

Зареєстровано 11 випадків сальмонельозу. 63,6% захворівших на сальмонельоз – діти.

Тривогу обласного позашататного дитячого інфекціоніста Департаменту охорони здоровʼя Донецької облдержадміністрації  Яковенка Д.В.  викликає захворюваність на кишкові інфекції дитячого населення. Так, до інфекційного відділення  ДТМО м.Краматорськ все частіше потрапляють діти з кишковими інфекціями після відпочинку на Блакитних озерах, Солоному озері і навіть з узбережжя Азовського моря.

Встановилася спекотна погода, яка сприяє розмноженню збудників гострих кишкових інфекцій в навколишньому середовищі. Бактерії, віруси, які викликають гострі кишкові інфекції, активно розмножуються на предметах побуту, іграшках, дверних ручках, продуктах харчування, руках, які немає можливості мити регулярно.

Але багато що залежить від нас самих, а не тільки від природних факторів. Важливо правильно годувати дітей і організувати їх дозвілля і відпочинок. Важливо стежити за дітьми і не допускати інфікування.

Гострі кишкові інфекції - це велика група інфекційних захворювань, які характеризуються рідким стільцем, блювотою, болісної нудотою, підвищенням температури. Збудники інфекції (ротавіруси, сальмонели, шигели та ін.) знаходяться у воді, продуктах харчування і інтенсивно розмножуються. Для всіх кишкових інфекцій механізм зараження однаковий - фекально-оральний. Збудники виділяються з організму хворого, а потім поширюються за допомогою мух, джмелів, брудних рук і проникають в інший організм через ротову порожнину.

Основні шляхи передачі інфекції - водний, контактно-побутовий, аліментарний (харчовий).
Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться в молочних продуктах, ковбасно-м'ясних, ягодах, морозиві, тортах, тістечках.

 Головне для харчування дітей - термічна обробка продуктів. Так, ягоди рекомендується давати у вигляді компотів і киселів. Якщо морозиво було розморожено і заморожено знову, то в ньому може бути інфекційний початок, маленьким дітям давати його треба з обережністю. Ні в якому разі маленьким дітям не можна давати окрошку. Не можна купувати продукти на стихійних ринках. А при покупці в будь-яких торгових точках дивитися дату виготовлення і умови зберігання.

У таку спекотну погоду збудники активно розмножуються у воді на неглибоких пляжах, де концентрація дітей досить висока. Коли велика кількість дітей купаються одночасно в воді, то є ймовірність заковтування води, в якій є інфекційний початок. Ми ж не знаємо, з ким ми купаємося поруч. Якщо людина недавно перехворіла кишковою інфекцією, то вона ще продовжує виділяти інфекцію. Необхідно за можливості вибирати для купання невеликі пляжі, де людей не багато. Також необхідно вибирати пляжі, які пройшли санітарний контроль, - упорядковані, з перевіреним водопостачанням і таке інше. До 3-річного віку не рекомендується купати дитину в озерах, морях і ін. Блакитні озера і море - це не тільки купання, але і прекрасний чисте повітря, яким дуже корисно дихати.

Уникнути зараження контактно-побутовим шляхом допоможе звичайне мило - мити руки необхідно якомога частіше. Також потрібно завжди мати з собою вологі серветки, бактерицидні лосьйони.

Лікування кишкової інфекції самостійно неприпустимо. Тільки лікар зможе поставити правильний діагноз і призначити комплексне лікування.

Перша допомога при кишкових інфекціях до приїзду сімейного лікаря, дільничного педіатра або лікаря швидкої допомоги - відпаювання хворого. Для цього потрібно приготувати розчин Регідрону або іншого подібного препарату, і давати дрібно невеликими порціями через невеликі проміжки часу. 1 пакетик розвести на 1 літр води і давати кожні 5-10 хвилин по 5-10 мл.


Підготовлено за матеріалами сайту ВОСТОЧНЫЙ ПРОЕКТ

 

 

Переглядів: 342 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar