м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

16:01
Всеукраїнський Тиждень репродуктивного здоров’я

З 13 по 20 травня 2019р. в Україні проходить тиждень репродуктивного здоров’я. Репродуктивне здоров’я займає центральне місце в житті людини, це можливість зачати, виносити і народити здорову дитину. Його збереження - завдання всіх: і жінки, і чоловіка, і хлопчика та дівчинки. Кожна вагітність повинна бути бажаною, а батьки майбутньої дитини - здоровими.

Обравши свого сімейного лікаря ви отримуєте можливість спільно вирішувати усі проблеми стосовно стану Вашого здоров’я, репродуктивного тощо.

Стан репродуктивного здоров'я багато в чому визначається способом життя людини, відповідальним ставленням до власного здоров'я. Репродуктивна система людини закладається в період внутрішньоутробного розвитку. Передумовою правильного розвитку та функціонування репродуктивної системи майбутнього малюка є нормальний фізіологічний перебіг вагітності та пологів у матері.

До найбільш поширених рекомендацій щодо збереження репродуктивного здоров’я відносяться:

Вибір оптимального віку для народження дитини. Відкладення народження першої дитини до 20-річного віку матері корисне, як для матері, так і для дитини;

Дотримання інтервалів між народженням дітей, необхідних для відновлення здоров’я матері. Після вагітності і пологів для повного відновлення організму жінки необхідно близько 3 років – це оптимальна перерва між вагітностями. Згідно даних наукових досліджень, якщо перерва між вагітностями менше 2-ох років, підвищується ризик передчасних пологів і народження дітей з малою вагою та інших ускладнень.

Уникнення небажаної вагітності та абортів, зокрема шляхом використання сучасних засобів контрацепції. Аборт, як метод регулювання народжуваності є вкрай небажаним і може призводити до негативних наслідків для репродуктивного здоров’я жінки в майбутньому.
В Україні доступні багато безпечних та ефективних методів контрацепції. Їх вибір – право кожної пари.

Попередження зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом. Очевидно, що наслідки цих хвороб можуть негативно впливати на репродуктивну функцію, а також при зараженні під час вагітності, сприяють розвитку тяжких вад плоду.

Відмова від шкідливих звичок. Тютюнокуріння, зловживання алкогольними напоями, вживання наркотичних речовин може нанести серйозну шкоду репродуктивній функції, включаючи розвиток імпотенції у чоловіків, ризики для нормального перебігу вагітності, формування тяжких вад розвитку та інші ризики для здоров’я дитини.

Однією з найбільш значимих загроз репродуктивному здоров'ю залишається ВІЛ-інфекція. Сучасна медицина дає можливість ВІЛ-позитивній жінці народити здорову дитину. Для цього необхідно ОБОВ'ЯЗКОВО, ще на етапі планування вагітності обстежитися на ВІЛ.
Зробити тест на ВІЛ можна в кожній амбулаторії нашого ЦПМД звернувшись до свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.
Віл-інфекція - контрольоване захворювання, але тільки якщо обидва партнери знають свій ВІЛ-статус і вживають усі необхідні заходи профілактики.

Турбота про своє здоров’я, у тому числі і репродуктивне, мають стати нормою і культурою поведінки кожної людини та суспільства в цілому.

Переглядів: 349 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar