м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:20
Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків (Відео)

З 14 по 20 листопада 2016 р. оголошено Всесвітній тиждень правильного використання антибіотиків.

Ця ініциатива  покликана привернути увагу світової спільноти до глобальної проблеми стійкості до антибіотиків і довести інформацію про передові практики в цій області до широких верств населення, працівників охорони здоров'я та осіб, відповідальних за вироблення політики, з тим, щоб попередити подальше розповсюдження цього явища.

ВООЗ закликає всі держави-члени, партнерів у галузі охорони здоров'я, навчальні заклади та населення в цілому прийняти участь у цій кампанії та сприяти підвищенню інформованості про проблему стійкості до антибіотиків. Гасло кампанії – «Антибіотики: використовуйте з обережністю» – відображає основну думку про те, що антибіотики є цінним ресурсом, який необхідно зберегти. Їх слід використовувати для лікування бактеріальних інфекцій тільки за призначенням кваліфікованого лікаря або ветеринара. Антибіотики не можна зберігати «на всяк випадок» або ділитися ними з іншими людьми.

Всередині і навколо нас живуть мільярди бактерій, більшість з них допомагають нам виживати і процвітати. Але іноді ми заражаємось бактеріями, які можуть довести нас до хвороби. Антибіотики — це хімічні речовини з оточуючих нас організмів, здатні вбивати цих шкідливих мікробів.

Але у використанні антибіотиків є один великий недолік: чим більше ми їх споживаємо, тим швидше вони припиняють свою дію. З тих пір як Олександр Флемінг відкрив перший антибіотик (пеніцилін в 1928 році), багато вчених, керівники зі сфери охорони здоров'я та лікарі все частіше б'ють на сполох з приводу стійкості до антибіотиків.

Стійкість до антибіотиків — це природна реакція на ліки. Бактерії розмножуються мільярдами, і деякі з них випадковим чином мутують. В їх ДНК відбуваються зміни, завдяки яким ці бактерії виявляються в стані перехитрити призначені для їх знищення препарати. Ситуація ускладнюється ще й тим, що надто часто антибіотики приймають в неправильному дозуванні, не завершують курс лікування, або їх дають тваринам в малих дозах для підвищення ваги, створюється така среда, в якій найслабші супербактерії гинуть, а виживають найсильніші.


Не буде перебільшенням сказати, що більша частина сучасної медицини, а також наше здоров'я залежать від ефективності антибіотиків. Антибіотики дозволяють робити кесарів розтин, а ця операція забезпечує порятунок найбільшого числа життів на нашій планеті, проводити хіміотерапію онкологічним хворим, проводити різні хірургічні втручання типу пересадки органів.

До появи антибіотиків при пологах помирало п'ять жінок з тисячі. Помирав кожен дев'ятий з шкірної інфекцією, яку можна було отримати від дріб'язкової подряпини або укусу комахи. Вмирали тридцять відсотків людей, хворих на пневмонію. Інфекційні захворювання вуха приводили до глухоти, за ангіною міг наслідувати інфаркт.

Незважаючи на багато недоліків подібних препаратів, у них є великий і жирний плюс - вони ефективні. Вони врятували не один мільйон людських життів. Так, добре було б, якби не знати про ці  препарати, але для цього потрібно підвищувати свій імунітет, коли у тебе немає проблем.

Здоровий спосіб життя, заняття спортом, загартовування допоможуть зберегти здоров'я і уникнути прийому антибіотиків.

Переглядів: 462 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar