м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

11:44
Всесвітній тиждень глаукоми (відео)

З 12 по 18 березня 2017 року в Україні в рамках Всесвітнього тижня глаукоми проводяться заходи з діагностики цього захворювання.

Підступно, непомітно, і як правило, безболісно ця хвороба приводить до повної незворотної втрати зору - сліпоти. На глаукому може захворіти будь-хто. Якщо у Вас в роду хтось страждав на глаукому, якщо Вам за 40 років, маєте супутню судинну патологію (цукровий діабет, мігрені), схильні до спазму судин, палите, мали травми або хірургічні втручання на оці, - Ви знаходитесь в групі ризику.

На жаль, зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.
За даними Міжрегіональної громадської організації «Асоціація хворих глаукомою», на даний час глаукома - одна з основних причин сліпоти та слабкозорісті. Кількість глаукомних хворих у світі вже доходить до 100 млн. чоловік. При цьому з 28 млн. сліпих у світі майже кожен п’ятий втратив зір у зв’язку з цим захворюванням.

В Україні щорічно на 25 тисяч збільшується кількість людей, у яких вперше виявляють глаукому. Серед первинних інвалідів найвищі показники сліпоти та слабкозорості мають інваліди на глаукому (1гр.-36,7%,ІІгр.-14.8%).

Необхідно пам’ятати, що глаукома є підступною хворобою і тому більшість людей можуть, навіть, не відчувати початок захворювання. Єдині симптоми, які можуть свідчити про глаукому, - пелена, що періодично з'являється, або райдужні кола перед очима при погляді на джерело світла. Наразі близько 10 % людей з глаукомою навіть після належного лікування втрачають зір. Але без лікування у 100% хворих глаукомою настає сліпота протягом 5-7 років. Раннє виявлення захворювання та адекватне спостереження в більшості випадків дозволяють зберегти зорові функції у пацієнтів з глаукомою.

 З нагоди Всесвітнього тижня боротьби з глаукомою в амбулаторіі № 1 нашого закладу за адресою вул.Сибірцева,15, в кабінеті №11 з 12 по 18 березня проводиться акція з вимірювання внутришньоочного тиску.



Бережіть свій зір, систематично відвідуйте окуліста.

Пам’ятайте - найважливішим чинником для лікування наслідків глаукоми є її максимально раннє виявлення!

Переглядів: 375 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar