м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

08:19
Всесвітній тиждень боротьби з глаукомою (з 11 по 17 березня)

Глаукома - група захворювань, що протікає з підвищенням очного тиску, звуженням полів зору і поступовою атрофією зорового нерва. Коли зоровий нерв загинув, допомогти людині вже нічим не можна, настає сліпота. До просунутій стадії глаукома протікає безсимптомно.

Статистичні дані про глаукому

За даними ВООЗ, зараз в світі 105 млн. Людей хворі на глаукому, з них 5,2 млн. Мають сліпоту на обидва ока. До 2020 р, за прогнозами ВООЗ, число хворих глаукомою в світі зросте до 1,2 млрд. чоловік.

І це трагічні цифри, оскільки глаукома посідає друге місце в світовому рейтингу причин повної втрати зору: від 6 до 20% всіх випадків захворювання закінчуються сліпотою. А найстрашніше, що близько 50% хворих на глаукому навіть не підозрюють про своє захворювання і вперше звертаються до офтальмолога лише тоді, коли до 40% зорового нерва вже зруйновано.

Фахівці стверджують, що діагноз глаукома - не привід впадати у відчай, панікувати і перестати радіти навколишньому світу. Адже в більшості випадків перебіг цього захворювання управляється за допомогою медикаментозного або хірургічного втручань, або ж їх комбінації. Тому своєчасне звернення до лікаря і рання діагностика допоможуть зберегти один з найдивовижніших дарів природи - зір.

Симптоми глаукоми

Як правило, при глаукомі людина може відчувати:

  • затуманення зору,
  • відчуття тяжкості в очах,
  • болі, різь, печіння,
  • звуження поля огляду.

Крім того, гострота зору значно падає в сутінках і темний час доби. Дивлячись на яскраве світло, хворий відчуває, як перед очима виникають «райдужні кола» (більш характерно для гострого стану).

Причини розвитку захворювання

Для здорового очі характерно певне, постійно підтримуване тиск (18-22 мм рт. Ст.), Яке зберігається практично незмінним, чому сприяє баланс припливу і відпливу очної рідини. Розвиваючись, глаукому порушує циркуляцію цієї рідини, яка, не маючи можливості відтоку, накопичується всередині і очний тиск починає неухильно зростати.

Під впливом колосальних навантажень порушується кровопостачання зорового нерва. В результаті відбувається його атрофія, після чого зорові сигнали більше не можуть надходити до головного мозку. Людина починає бачити слабкіше, порушується периферичний зір (обмежується зона видимості). Підсумок - сліпота.

Як захиститися від глаукоми?

В першу чергу потрібно регулярно проходити медичне обстеження. Що під цим мається на увазі? Це цілий комплекс заходів:

  • вимірювання внутрішньоочного тиску;
  • огляд зорового нерва;
  • перевірка зорових органів на наявність пошкоджень.

Глаукома може проявлятися незначно, а може і лютувати, в прямому сенсі цього слова. Залежно від клінічної картини захворювання лікарі можуть призначити спеціальні очні краплі. У важких і запущених випадках призначається лазерна корекція і навіть хірургічне втручання.

Якщо у людини є спадкова схильність до глаукомеілі порушення зору, то лікарі рекомендують в такому випадку проходити медичне обстеження як мінімум раз на півроку. Ця ж рекомендація стосується і людей похилого віку.

Переглядів: 171 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar