м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

09:23
Всесвітній день боротьби з туберкульозом

«Найбільш небезпечний пацієнт той, у якого не виявлено хворобу, або той, хто не лікується.»

Щорічно 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом.
Епідемію туберкульозу в Україні було оголошено в 1995 році. Відтоді минуло понад 20 років, але за цей час не тільки не досягнуто доепідеміологічного рівня захворюваності, а й за усіма епідемічними показниками ситуація погіршилася. Як повідомляв УНІАН, Україна має найгірші в Європі показники щодо лікування туберкульозу. У нашій країні виліковуються лише 71% нових випадків та 38,6% випадків мультирезистентного туберкульозу. За оціночними даними експертів ВООЗ, у 2015 році близько 23% хворих на туберкульоз в Україні взагалі не було виявлено.

Україна входить до п’ятірки країн світу з найвищими показниками поширення найнебезпечнішої форми туберкульозу - мультирезистентної. Така форма туберкульозу є нечутливою до щонайменше двох найбільш ефективних протитуберкульозних препаратів.

За словами начальника  відділу профілактики та лікування туберкульозу «Центр громадського здоров’я» Міністерства охорони здоров’я Яни Терлеєвої,  щороку в Україні виявляють понад 8 тис. хворих на мультирезистентний туберкульоз. Результати лікування  на  обидві форми туберкульозу залишаються в Україні одними з найнижчих у світі.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та міжнародні експерти рекомендують Україні переорієнтовуватися на нові підходи, які базуються на доказовій медицині, зокрема, на лікування хворих із туберкульозом в амбулаторних умовах. Занепокоєння, яке висловлюється щодо амбулаторного лікування хворих на туберкульоз, не має під собой підгрунття.  «Найбільш небезпечний пацієнт той, у якого не виявлено хворобу, або той, хто не лікується. Результати лікування в стаціонарі та амбулаторно – однакові. Ризик передачі інфекції від хворого на туберкульоз значно зменшується в середньому через тиждень від початку ефективного лікування, а за деякими даними навіть через 3 дні після належного прийому протитуберкульозних препаратів»,» – наголосила Терлеєва.  Вона зазначила, що на сьогодні доведено, що пацієнти без бактеріовиділення «абсолютно спокійно можуть лікуватися в амбулаторних умовах». За словами Терлеєвої, це передбачено й документами МОЗ. «Сьогодні в Україні вже близько 70 % хворих на туберкульоз лікуються амбулаторно. Термін лікування з чутливим туберкульозом – понад 60 днів, хворих зі стійкістю – близько 5 місяців», – сказала вона.

У 2016 році на територіі Бахмутської міської ради (м. Бахмут, Соледар та Часів Яр)   було виявлено 51 випадок захворювання на туберкульоз (у 2015 році- 27), з них і під час проведення профілактичних оглядів -21 (у 2015 – 10).

Амбулаторно за державні кошти було проліковано 39 хворих.

 Але такі  цифри говорять не лише про зростання захворюваності. Завдяки цілеспрямованій профілактичній роботі медичних працівників зросла кількість  населення, яке своєчасно проходить профілактичні огляди.

Пам’ятайте,
в Україні є ефективні ліки проти туберкульозу,
їх може безкоштовно отримати кожен хворий.

 

 

 

Переглядів: 461 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar