м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

09:30
Всесвітній день боротьби проти ХРОНІЧНОЇ ОБСТРУКТИВНОЇ ХВОРОБИ ЛЕГЕНЬ

Всесвітній день боротьби проти ХРОНІЧНОЇ ОБСТРУКТИВНОЇ ХВОРОБИ ЛЕГЕНЬ відзначається щорічно 16 листопада, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) з 2003 року.

ХРОНІЧНА ОБСТРУКТИВНА ХВОРОБА ЛЕГЕНЬ (ХОХЛ) — загальна назва для захворювань, які раніше називали «хронічний бронхіт» і «емфізема». За оцінками ВООЗ, хронічною обструктивною хворобою легенів страждають 210 мільйонів чоловік. Майже 90% випадків смерті від ХОХЛ відбувається в країнах з низьким і середнім рівнем доходу. Основні причини розвитку хвороби — куріння, тютюновий дим, забруднення повітря, контакт з випарами хімічних речовин. ХОХЛ невиліковна, але правильне лікування дозволяє уповільнити розвиток хвороби. За прогнозами лікарів, якщо найближчим часом не будуть вжиті заходи щодо профілактики цього захворювання, загальна смертність від ХОХЛ за десять років зросте більш ніж на 30%. Мета цього дня — нагадати лікарям і пацієнтам, звичайним людям і батькам, а в першу чергу, звичайно ж, курцям, що ймовірність захворіти або не захворіти ХОХЛ — цілком в їхніх руках. Цю хворобу легко запобігти, але неможливо вилікувати. Одного разу проявивши себе, рано чи пізно ХОХЛ вб'є хворого нею.

ХОХЛ підступна. У неї дуже прості симптоми, і на таку уявну простоту люди просто не звертають уваги. Спочатку з'являється задишка, потім починає виділятися велика кількість мокротиння, приєднується кашель. Стає важко швидко ходити, підніматися по сходах або невеликий пагорб, носити сумку з продуктами. Люди схильні бачити в таких проявах що завгодно, він не ХОХЛ. Звернення до лікаря майже завжди запізніле.

ВООЗ і лікарі не даремно просять звернути увагу на цю проблему. Хоча б сьогодні: прислухайтеся до свого організму. Чи не подає він вам сигнал, що задихається, що йому погано? Щось насторожило? Поспішіть до лікаря. ХОХЛ безжальна!

Про цю хворобу заговорили зовсім недавно, але це не означає, що вона безпечна. Поки ви будете читати цю замітку — не більше хвилини у світі від ХОХЛ та її ускладнень померли 6 осіб.

На думку експертів Американського і Європейського торакальних товариств, розвиток ХОХЛ у хворих можна попередити, а при її лікуванні цілком реально домогтися успіхів. На результати лікування істотний негативний вплив надає пізнє звернення пацієнтів. Хворі на ХОХЛ звертаються за медичною допомогою на пізніх стадіях захворювання, коли у них діагностується дихальна недостатність і легеневе серце. За даними Європейського респіраторного товариства тільки 25% випадків захворювання виявляється на ранніх стадіях.

Підступність обструктивної хвороби легень у схожості її симптомів з іншими захворюваннями. Задишка, рідке мокротиння, кашель – на все це багато хто намагається не звертати увагу, а іноді приймають за застуду і лікуються самостійно. До лікаря більшість пацієнтів, хворих на ХОХЛ, звертається вже на пізній стадії розвитку захворювання. Бити на сполох слід відразу ж, як тільки ви помітите у себе тривалий ранковий кашель: у цей період лікування дає найкращий ефект. Не слід чекати, поки кашель посилиться чи з'являться нові симптоми.

Своєчасне звернення до свого сімейного або дільничного лікаря дозволить контролювати перебіг хвороби і збільшить шанси на довге і повноцінне життя, а здоровий спосіб зжиття і регулярні профілактичні огляди допоможуть уникнути розвитку ХОХЛ.

Результати «Європейського опитування української молоді щодо вживання алкоголю та наркотичних речовин — ЕСПАД», проведеного серед учнів 15-17 років. За його даними, якщо в 2011 році кількість паливших підлітків, протягом останніх 30 днів, сягала 29% (35% хлопців і 24% дівчат), то в 2015 році воно зменшилось до 19,1% (25,7% хлопців і 13% дівчат). Відсоток «щоденних» курців серед учнівської молоді впав з 20% до 12%. 

Переглядів: 400 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar