м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

07:40
Вітрянка

Як повідомляє районна філія управління «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України», в першому півріччі 2017 року в нашому місті в 4,3 рази збільшилася кількість хворих на вітряну віспу. Так, за перші 6 місяців цього року  на вітрянку перехворіли 367осіб, за аналогічний період минулого - 86.


Вітряна віспа - гостре інфекційне захворювання. Передається повітряно-крапельним шляхом. Збудник - вірус із сімейства герпес.
Вітряна віспа досить поширене захворювання у всіх країнах світу, до нього сприйнятливі понад 90% людей.

Вітрянка відноситься до дитячих інфекцій, тому що хворіють їй переважно діти. На сьогоднішній день – вітрянка - найпоширеніша дитяча інфекція, проте 10% людей старше 15 років, також виявляються в групі ризику. Епідеміологічні дослідження підтверджують, що на вітрянку все частіше почали хворіти дорослі. Особливо небезпечною є ця інфекція для вагітних жінок, плід яких може вразити герпетична інфекція.


Визначити вітрянку дуже легко. Заражену людину починає обсипати бульбашками зовні схожими на крапельки води з рожевим обідком. Людина зазвичай відчуває слабкість, має підвищену температуру. Перші висипи з’являються на волосистій частині голови, грудях, спині, животі. Пізніше бульбашки розповсюджуються і на кінцівки. Чим більше стає висипань, тим вище піднімається температура. З'являються супутні симптоми хвороби: кашель, свербіж. Якщо елементи висипу вражають слизову оболонку ротової порожнини або статевих органів – це говорить про важкість перебігу захворювання.

При вітрянці період з моменту контакту з хворим до моменту появи перших симптомів триває 11- 21 день. Дуже рідко він збільшується до 23 днів. В середньому хвороба триває близько 10 днів. Перші 5 днів зазвичай тривають лихоманка і активні висипання. Протягом наступних 5 днів температура нормалізується, нові елементи висипки не з'являються, бульбашки поступово перетворюються в скоринки і відпадають.

При тяжкому перебігу і рясних висипаннях хвороба може тривати довше.
Людина, яка перехворіла на вітряну віспу, назавжди залишається носієм вірусу герпесу. Якщо імунітет знижується, то на шкірі може проявитися оперізуючий лишай.

Лікування вітряної віспи лише симптоматичне. Тільки при тяжкому перебігу хвороби, захворілу людину госпіталізують. У всіх інших випадках рекомендують постільний режим.
 

Переглядів: 476 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar