м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

08:43
Вакцінація - найкраща профілактика грипу

Грип – це теж гостре вірусне інфекційне захворювання, що, втім, займає особливе становище в цій групі.

Грип характеризується появою гострого респіраторного синдрому з переважанням трахеобронхіту, вираженою інтоксикацією та гарячкою. Ці симптоми схожі зі звичайною ГРВІ, але, на відміну від менш небезпечного захворювання, грип може викликати доволі серйозні ускладнення у вигляді геморагічного набряку легень, серцевої недостатності. Іноді до інфікування вірусом приєднується бактеріальна інфекція у вигляді бронхіту або пневмонії.

На грип не можна захворіти, переохолодившись або промочивши ноги. Джерелом інфекції є хвора людина. Інфікування може відбутися повітряно-краплинним шляхом або через предмети побуту. Перші симптоми інфікування грипом можуть проявитися в інтервалі від декількох годин до 3-4 днів після такого контакту.

Симптоми грипу:

  • раптове підвищення температури тіла вище 38ºС;
  • біль у горлі;
  • головний біль;
  • кашель;
  • утруднене дихання;
  • біль у м'язах;
  • іноді блювота, діарея.

Захворіти на вірус грипу може людина з будь-якої соціальної групи, будь-якої статі і віку.Особливо висока імовірність захворіти для дітей у віці від 6 місяців (до цього віку малюків бережуть антитіла мами, отримані малюком у період внутрішньоутробного розвитку), а також для вагітних жінок та для людей похилого вікуЯкщо людина часто хворіє на ГРВІ вона теж може захворіти , так як у такої людини низький рівень імунітету .

До групи епідемічного ризику входять медичні працівники; школярі; студенти вишів; викладачі, персонал дитячих дошкільних установ; працівники транспорту, торгівлі, сфери обслуговування.

Підвищені ризики інфікування грипом та ускладнень у людей з хронічними захворюваннями.

У групі ризику також люди, які часто приймають препарати на основі аспірину.

Небезпечно захворіти під час вагітності, особливо великі ризики в першому триместрі вагітності.

Найважчим ускладненням грипу під час вагітності є загроза передчасних пологів або викидня. Крім цього, в ослабленому грипом організмі вагітної жінки може розвинутися бактеріальна інфекція: стафілококова, гемофільна, пневмококова. Під час захворювання іноді загострюються хронічні захворювання дихальних шляхів, захворювання нирок і серцево-судинні.

Вірус грипу також негативно подіє на формування внутрішніх органів і систем плода,нервових тканин ембріона,викликаючи вади розвитку центральної нервової системи,якщо жінка перехворіє у першому триместрі вагітності (до 12 тижнів).

На більш пізніх термінах вагітності вірус грипу може викликати інфікування плода, призвести до несприятливого перебігу вагітності та створити загрозу переривання вагітності. Однак ця загроза нижча, ніж у першому триместрі.

Іноді вірус грипу викликає ушкодження плаценти, а це може призвести до виникнення недостатності кровообігу в плаценті. Найчастіше подібні порушення піддаються лікуванню, вагітність вдається зберегти й у визначений термін на світ з'являється малюк без серйозних відхилень у здоров'ї.

Вагітній жінці, що захворіла на грип, потрібно як найшвидше звернутися до лікаря. Лікування грипу у вагітних має свої особливості, адже багато препаратів з арсеналу протигрипозних засобів вагітним протипоказані.

В період зростання захворюваності на грип необхідно запровадити такі зміни в спосіб життя:

  • Уникати контакту з особами, які мають симптоми грипу. обмежте своє перебування в місцях великого скупчення людей.
  • Якомога частіше провітрювати приміщення.
  • Частіше мити руки (цього правила особливо важливо дотримуватися дітям, які дуже часто торкаються руками всього, що їх оточує).
  • Уникати обіймів, поцілунків і рукостискань.
  • Намагатися не торкатися очей, носа, рота немитими руками;
  • Прикривати ніс і рот при чханні або кашлі одноразовою паперовою серветкою, яку одразу ж після використання треба викинути;

Однак найкращим засобом, що забезпечує повноцінну та високоефективну профілактику грипу, є вакцинація. Щеплення від грипу не входить до списку обов'язкових, рекомендованих національним Календарем вакцинації, але належить до рекомендованих. Щеплення від грипу рекомендується робити дітям у віці від 6-ти місяців, а також усім дорослим людям.

В Центрі первинної медичної допомоги м.Бахмута можна зробити щеплення проти грипу. В місті є вакцина для профілактики грипу «Ваксігрип тетра». Виробник Санофі Пастер С.А., Франція. Вакцина забезпечує активну імунізацію проти чотирьох штамів вірусу грипу (двох підтипів А та двох типів В).

В зв’язку з тим, що це щеплення не входить до національного календаря щеплень в Україні - воно платне. Орієнтовна вартість однієї дози вакцини - 300 грн.

Якщо ви бажаєте захистити себе та своїх близьких вам необхідно:

  • Звернутися до свого сімейного лікаря або педіатра і якщо у вас немає протипоказань - придбати вакцину.
  • Вакцінуватися.

Нагадуємо - найкращий спосіб профілактики грипу та зменшення ризику важких ускладнень – щорічне щеплення.

Подбайте про себе і своїх близьких – зробить щеплення від грипу.

Придбати можливо тут:

  • Вул. О. Сибірцева 15 (аптечний пункт, центральна поліклініка);
  • Вул. Чайковського 21, аптека «Тонус»;
  • Вул. Некрасова 34, аптека ФОП Сазонова Т.С.

Переглядів: 512 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar