м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

11:31
В Україні реалізується освітній проект «Проти опіків»

В Україні реалізується освітній проект «Проти опіків»

Щороку понад 12 тисяч дітей в Україні отримують опіки, які, за даними статистики, займають перше місце серед дитячого травматизму. Важливо, що близько 90% з них стаються на кухні у дітей віком до п’яти років. Переважно опіки трапляються через незнання або необачність батьків.

Найбільш поширеною причиною опіків у віковій категорії дітей від 0 до 5 років і людей похилого віку є гаряча рідина. Батьки часто недооцінюють можливості дитини. Кожного дня «радіус дій» малюка збільшується та розширюється. Для запобігання опіків у дітей та з метою навчання батьків, в Україні реалізується освітній проект «Проти опіків» (Scald Burn Prevention Program in Ukraine). Він розпочинався як регіональний проект у Львівській області з 2012-го року. На початку 2018-го ініціативу професора Гарвардської медичної школи та лікаря бостонської клініки Shriners Hospital for Burn Children Геннадія Фузайлова підтримали Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я та Міністерство охорони здоров’я. 24.01.2018р. в Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров'я відбувся круглий стіл «Шляхи зниження дитячого травматизму від опікової травми. Міжнародний та вітчизняний досвід - вчимося разом». За результатами обговорення питання учасники «круглого столу» відзначили важливість профілактичної складової попередження опікового травматизму у дітей та доцільність поширення досвіду спільного україно-американського освітнього проекту «Проти опіків» на усі регіони України

Опік – травма тканин тіла, викликана дією тепла, електричного струму, хімічних речовин або випромінюванням.

За результатами досліджень Геннадія Фузайлова у Львівській обл. причиною близько 20-30% опіків у дітей є контакт з гарячими предметами. Дитина перевернула на себе чашку з гарячою кавою, перечепилася через відро з окропом – і це лише приклад кількох ситуацій, що обертаються трагедією для малюка і сім’ї (за результатами досліджень Геннадія Фузайлова у Львівській обл.). Важливо усвідомити, що дитина, яка отримала опікову травму буде потребувати не тільки фізичного лікування. Їй буде необхідна психологічна реабілітація.

Це все складається не тільки в величезні фінансові витрати для батьків, а й скалічене майбутнє дитини.

Набагато простіше та ефективніше попередити опіки. Тому основна мета проекту «Проти опіків» – навчити батьків як вберегти свою дитину від опіків у побуті.

Ознайомитись зі сторінкою проекту можна у Фейсбуці та завітавши на сайт www.burnpreventionukraine.com.   

15 порад для батьків, як вберегти малечу від опіків

Довідка: За матеріалами Мар’яна ІСЬКІВ, лікар педіатр, аспірант ДУ «ІСП НАМНУ»в рамках реалізації Проекту «Проти опіків», черговий етап якого розпочався у Львівській області з лютого 2016 року. Керівник проекту – Геннадій Фузайлов, професор (Harvard Medical School, Бостон; Shriners Hospital for Burn Children, Бостон). На Львівщині програма впроваджується за сприяння департаменту охорони здоров’я ЛОДА, Управління охорони здоров’я Львівської міської ради, опікового центру 8-ї міської клінічної лікарні.

Переглядів: 395 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar