Хочеться сказати, що все більше сучасних мам не оглядаються на цифри і готові годувати груддю навіть більше, ніж рекомендує ВООЗ (до 2 років) і замислюються вони про це, ще будучи вагітними. Завдяки цьому з початку 2018 року у дітей до 6-ти місяців, які спостерігаються в амбулаторіях нашого Центру, не зареєстровано кишкових інфекцій.
Напередодні тижня підтримки грудного вигодовування серед матерів, які мають дітей від одного до шести місяців на штучному та змішаному вигодовуванні було проведено опитування, в якому взяли участь 43 матусі (59.7%).
50% жінок вдалось зберегти грудне вигодовування лише до 3 місяців, решта 50% - до 6-ти місяців. Основна причина переводу дитини на змішане або штучне годування – нестача молока. Хочеться відзначити, що найпоширеніші помилки, яких би мами постаралися уникнути - це не слухати шкідливі поради, під час вагітності більш детально вивчати тему грудного вигодовування і докласти всіх зусиль, щоб дитина після пологів була поруч з нею.
Міністерство охорони здоров'я разом із Всесвітньою організацією охорони здоров'я та ЮНІСЕФ нагадує основні правила грудного вигодовування, які забезпечать здоров'я та комфорт матері та дитині.
Ставтеся до процесу грудного вигодовування з теплом і любов'ю, сприймайте його просто і невимушено - і тоді все буде саме так, як і повинно бути: легко, приємно і у всіх сенсах корисно!
Грудне вигодовування – найкраще для майбутнього: малюка, матусі, суспільства.
|