м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:01
Стартував Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування.

«Найвигідніші інвестиції -
це вкладення молока в дитину»
сер Вінстон Черчілль

 

Адже грудне молоко - це безцінний подарунок, який ми робимо своїм дітям! Це найкраще, що матері можуть їм дати в період  знайомства зі світом. Ви вже багато зробили, щоб ваша дитина народилася здоровою, так продовжуйте робити її ще більш здоровою, щасливою, продовжуйте оберігати і захищати, дарувати ласку і турботу. Все це ви даєте дитині, коли годуєте її грудьми.

Передача "Точка зору" на радіо "Голос Донбасу" - бесіда з завідуючою амбулаторією №8 Ларисою Костянтинівною Шкарупой.

Як ви будете годувати грудьми - на вимогу або по годинах - вирішувати тільки вам. Тут ви будете слухати свою інтуїцію і, звичайно, дитину. Дитина дасть вам знати, якщо зголодніє, ваш організм уважно стежитиме за тим, коли скільки і якого молока потребує ваш малюк.

А ми продовжуємо ділитися інформацією щодо правильної організації цього процесу.
Щоб забезпечити для свого малюка найкращий старт в житті,  кращі умови для росту і розвитку його організму, почуття захищеності та комфорту, щоб безболісно і довго годувати грудьми потрібно виконувати деякі правила:
 
1. Годування дитини на вимогу - при будь-якому неспокої прикладіть до грудей, не чекайте, коли дитина почне плакати. Можна запропонувати груди вже через 15-30 хвилин після попереднього годування. Зазвичай в перший місяць буває від 12 до 20 годувань.
 
2. Правильне прикладання дитини до грудей - при цьому у вас не з'являться тріщини і біль при годуванні, буде завжди достатня кількість молока.  З початку  завжди самі надавайте груди дитині, тому що найчастіше малюк не вміє робити це правильно. Дочекайтеся, коли дитина відкриє рот максимально широко, і вкладіть сосок разом з ареолой (темне коло навкруги соска) в рот якомога глибше !!! Нижня і верхня губки повинні бути вивернуті назовні, підборіддя і носик торкаються маминої  груди.
Дають і підтримують груди так - великий палець зверху, інші під грудьми. Надання грудей «ножицями» призводить до недостатньо глибокого захоплення, що призводить  до тріщин сосків, а іноді і до застою молока – тому що мама може пережимати пальцем молочний проток. Дитина має бути повернута до вас повністю: головкою, животиком, колінами.

3. Час годування обмежувати не варто. Дитина може не отримати додатково жирного молока і погано додати у вазі. Час смоктання однієї з грудей мінімум 20 хвилин і більше в перші місяці. Потім можна запропонувати іншу, якщо дитина хвилюється.
4. Нічні годування дитини забезпечать сталу і довгу лактацію. Обов'язкові 2-3 годування. Шлунково-кишковий тракт дитини пристосований до засвоєння грудного молока в необмежених кількостях.
5. Давати дитині воду не треба - це знижує її апетит і зменшує кількість вашого молока, збільшує газоутворення в кишечнику.
6. Відмовтеся від пустушок (дитина менше смокче груди) і годування з пляшки (порушує прикладання до грудей). При необхідності введення догодовування або ліків, їх слід давати тільки з чашки або з ложки.
 
7. Не мийте соски до і після годування. Часте миття грудей призводить до видалення захисного шару жирів з ареоли і соска, і до утворення тріщин. Мийте руки!
 
8. Зціджувати молоко після годувань не треба. При годуванні на вимогу молока виробляється стільки, скільки потрібно дитині. Зціджування необхідно в разі лікування застою, нагрубанні грудей, в разі вимушеного розлучення матері з дитиною.
 
9. Дитина до 6 місяців повинна знаходитись на виключно на грудному вигодовуванні і не потребує додаткового харчування і введення прикорму.
 
10. Годуйте грудьми дитину до 1,5 - 2 років. Чим старшою стає дитина, тим більша в грудному молоці концентрація імуноглобулінів, які захищають її від інфекційних захворювань.
 
11. Якщо вас щось турбує, звертайтеся за порадою до жінок, які успішно і довго годували грудьми, або до фахівців.  Не варто прислухатися до порад жінок, котрі не мають власного  успішного досвіду годування грудьми.

 

Ви зробили найчудовіший вибір у своєму житті –  грудне вигодовування  Вашого малюка.

Далі буде…

Переглядів: 340 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar