м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:05
Сьогодні Міжнародний день людини з синдромом Дауна.

Головна мета проведення цього дня – підвищити рівень інформованості суспільства і привернути увагу до необхідності поліпшення якості життя людей з цим синдромом.

Синдром Дауна – захворювання, що виникає в результаті генетичної аномалії, при якій в організмі людини з'являється додаткова хромосома, в результаті загальна кількість хромосом стає рівною 47, тоді як в нормі вона повинна дорівнювати 46.

Це найчастіше генетичне відхилення у світі. Його не можна "вилікувати", ним неможливо "заразитися", адже це не хвороба. Однак у людей із синдромом Дауна часто буває знижений імунітет і цілий ряд супутніх захворювань, а тривалість їхнього життя в середньому, менша, ніж у інших.

Кожна 700-а дитина у світі народжується з синдромом Дауна. Це співвідношення однакове в різних країнах, кліматичних зонах, соціальних прошарках. Воно не залежить від способу життя батьків, їх здоров’я, шкідливих звичок, харчування, достатку, освіти, кольору шкіри чи національності. Хлопчики та дівчатка народжуються з однаковою частотою. Батьки при цьому мають нормальний набір хромосом (каріотип). Такі діти особливі. Їх ще називають «сонячними». Більшість із них своєю добротою, щирістю і безпосередністю компенсують все те, в чому вони відрізняються від звичайних людей, а часто і перевершують їх.

В нашому Центрі зареєстровані чотири «сонячні дитини», яким встановлено інвалідніть. Сподіваємось, що завдяки розробленій для цих діток системи реабілітації, вони зможуть знайти своє місце в житті.

Народжені з синдромом Дауна можуть навчитися не тільки самообслуговуванню, але і читати, рахувати й писати, доступні їм і спеціальні знання. А ще "сонячні люди" - добрі, наївні, довірливі, відкриті й усміхнені. Чим більше вони спілкуються зі звичайними однолітками в дитячих садах або школах, на майданчиках і в спортивних секціях, тим менш помітно відставання в розвитку, краще психічний і фізичний розвиток таких дітей. І головне завдання для нас, дорослих, соціалізувати таких дітей. А це означає, що вони повинні виховуватися у звичайних дитячих садочках, відвідувати звичайну школу, користуватися спортивною інфраструктурою, оздоровлюватися.

Діти з синдромом Дауна  обдаровані не менш, ніж звичайні діти. Багато хто має художній талант, музичні (в тому числі танцювальні та співочі) і артистичні здібності, схильні до поезії, успішні в спорті.

Для привернення уваги до "інакших", "сонячних" людей, в світі щороку проходять АКЦІЇ "LOTS OF SOCKS". Люди вдягають непарні або кольорові шкарпетки в знак підтримки та солідарності з людьми з синдром Дауна. Щороку асоціація Down Syndrome International закликає друзів з усіх країн приєднатися до всесвітнього флешмобу й показати, яку важливу роль відіграють люди з синдромом Дауна в нашому суспільстві. Зробити це можна просто розмістивши більш детальну інформацію про синдром Дауна або фотографії, повідомлення, цитати друзів в соціальних мережах, використавши при цьому хеш-теги #MyFriendsMyCommunity та #WDSD.

Переглядів: 344 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar