м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

07:38
ВООЗ надає рекомендації з підтримки психічного здоров'я та психосоціального стану під час пандемії COVID-19

Рекомендації для тих, хто здійснює догляд за дітьми

  1. Допоможіть дітям знайти позитивні способи вираження турбують їх почуттів, таких як страх і смуток. У кожної дитини є свій спосіб вираження емоцій. Іноді допомагає творча діяльність, наприклад гри і малювання. Діти відчувають полегшення, якщо можуть висловлювати турбують їх почуття і говорити про них в безпечної та сприятливій обстановці.
  2. Якщо це безпечно для дітей, розміщуйте їх поруч з батьками і сім'єю і намагайтеся по можливості не розлучати дітей і тих, хто про них піклується, без крайньої необхідності. Якщо дитину необхідно розлучити з основною особою, що здійснює догляд, переконайтеся, що організований відповідний альтернативний догляд і що за дитиною буде регулярно стежити соціальний працівник або аналогічний фахівець. Крім того, переконайтеся, що в період розлуки підтримується регулярний контакт з батьками та особами, які здійснюють догляд, наприклад два рази в день організовані телефонні або відеодзвінки або інше відповідне віку спілкування (наприклад, за допомогою соціальних мереж).
  3. Наскільки можливо, підтримуйте звичний розпорядок життя або придумайте новий режим, особливо якщо діти змушені перебувати вдома. Забезпечте для них цікаві відповідають віку заняття, включаючи навчальні. У тих випадках, коли рекомендується обмежити соціальні контакти, у міру можливості заохочуйте дітей до того, щоб вони продовжували грати і спілкуватися з іншими людьми, навіть якщо це можливо тільки всередині сім'ї.

 

Рекомендації для тих, хто здійснює догляд за людьми похилого віку

  1. Люди похилого віку, особливо які живуть в ізоляції і мають когнітивні порушення / деменцію, під час спалаху або знаходження в карантині можуть проявляти підвищену тривожність, дратівливість, замкнутість і в цілому ознаки підвищеного стресу. Забезпечте їм практичну і емоційну підтримку через неформальні мережі (сім'ї) і за допомогою медичних працівників.
  2. Поділіться з ними простими фактами про те, що відбувається, і дайте чітку інформацію про те, як знизити ризик зараження, використовуючи слова, які будуть зрозумілі людям похилого віку як без когнітивних порушень, так і з такими. Повторюйте цю інформацію кожен раз, коли це необхідно. Інструкції повинні бути викладені чітко, коротко, з повагою і терпляче. Можна надати інформацію у вигляді тексту або малюнків. Залучіть сім'ю і використовуйте інші форми колективної підтримки - вони допоможуть донести інформацію до людей похилого віку і надати їм сприяння в реалізації профілактичних заходів (таких як миття рук і т. Д.).
  3. Якщо у вас є проблеми зі здоров'ям, переконайтеся, що у вас є доступ до необхідних вам в даний період медикаментів. Активізуйте ваші соціальні контакти, якщо необхідно.
  4. Будьте підготовлені і дізнайтеся заздалегідь, де і як отримати практичну допомогу, якщо буде потрібно, наприклад, викликати таксі, замовити їжу або попросити про медичну допомогу. Забезпечте двотижневий запас необхідних вам медикаментів.
  5. Максимально дотримуйтеся регулярної рутини і режиму або створіть новий режим, який підійде для нової ситуації, включаючи регулярні вправи, прибирання, щоденне спів, малювання або іншу діяльність. підтримуйте регулярні
  6. контакти зі своїми близькими (наприклад, по телефону, електронній пошті, соціальним мережам або відеозв'язку).

 

Більше інформації можна знайти на сайті ВООЗ

Переглядів: 287 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar