10:27 Профілактика застуди та грипу | |
Підступність збудників грипу та ГРВІ полягає в тому, що ці віруси надзвичайно заразні, і лише кілька вірусних частинок, що потрапили в організм через брудні руки, з повітрям громадського транспорту, офісного приміщення або власної квартири, достатньо для того, що б людина тяжко захворіла.
Часте провітрювання приміщень, вологе прибирання з протиранням дверних ручок, столів, клавіатури, мишки навіть із звичайним господарським милом або лужним розчином, також дозволяють значно знизити ризик захворювання на ГРВІ чи грип.
Вживання алкоголю в якості профілактичного засобу також є великою помилкою, так як він, навпаки, пригнічує імунну систему, зневоднює організм, що посилює загальну інтоксикацію. Але потрібно пам'ятати, що джерело інфекції – це в першу чергу хворий чоловік, який найсильніше заражає нас при кашлі та чханні. Якщо Ви звернули увагу, що хтось з оточуючих має всі ознаки застуди, тримайтеся від них подалі. А також нагадайте людині, що з подібними симптомами краще сидіти вдома. Важливо мати у себе під рукою вологі та сухі серветки. Вологі серветки, як правило, просочені спиртсодержащими рідинами, що допоможе знищити велику частину бактерій і вірусів. А якщо чхаєте або кашляєте, сухою серветкою прикривайте рот і відразу ж викидайте її. Всі ми знаємо, що легше попередити виникнення хвороби, ніж лікувати її. До застуди це правило стосується самим безпосереднім чином. Особливу користь в цьому випадку приносить загартовування. Саме завдяки йому організм стає більш стійким до переохолодження. Природно, загартовуватися потрібно поступово, без фанатизму. Тренування організму повинно було початися ще з літа, ходьбою босоніж по траві, розтираннями і обливаннями ледь теплою, прохолодною, а потім і холодною водою.
Специфічним засобом профілактики грипу є щеплення, так як вони забезпечують вироблення антитіл – захисних агентів, метою яких є знищення вірусу. Однак цей метод профілактики грипу повинен застосовуватися завчасно – за кілька місяців до початку епідемії, щоб захисні бар'єри і противірусні реакції організму встигли сформуватися. Є кілька моментів, які серйозно обмежують ефективність вакцинації. На жаль, в Україні вакцинується дуже мала кількість людей, тому епідемія не запобігається. Арсенал сучасної медицини включає велику кількість противірусних лікарських препаратів, призначених для профілактики і лікування грипу та ГРВІ. Але профілактичний прийом і схему лікування противірусними препаратами повинен призначити лікар, так як існує безліч специфічних нюансів у вживанні цих засобів, а самолікування може завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю. Профілактика простудних захворювань - багатокомпонентний і тривалий процес, який набагато легше і ефективніше здійснюється у людей, що піклуються про своє здоров'я постійно, а не лише під час сезонних епідемій грипу. Раціональне харчування, здоровий спосіб життя, загартовування і заняття активними видами спорту підвищать опірність організму до простудних захворювань і запобігають виникненню багатьох інших проблем зі здоров'ям. Бажаємо Вам здоров'я! | |
Переглядів: 603 | |
Всього коментарів: 0 | |