м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

10:27
Профілактика застуди та грипу

Підхопити застуду в міжсезоння легше легкого. Відсутність опалення, різкі зміни погоди провокують переохолодження та активізацію вірусних інфекцій. Їх можна легко підхопити, сходивши в магазин або проїхавшись у громадському транспорті. Простудними захворюваннями хворіють всі – діти і старі, чоловіки і жінки, багаті і бідні. Тішить одне – способи профілактики, так званих, «застуд» однаково ефективні проти всіх збудників – і старих, і нових.

Підступність збудників грипу та ГРВІ полягає в тому, що ці віруси надзвичайно заразні, і лише кілька вірусних частинок, що потрапили в організм через брудні руки, з повітрям громадського транспорту, офісного приміщення або власної квартири, достатньо для того, що б людина тяжко захворіла.

Грип та застуда поширюються повітряно-крапельним шляхом під час розмови, кашлю або чхання. Крапельки з вірусними частинками осідають на навколишніх предметах. Тому, профілактика грипу та застуди починається з регулярного миття рук. Ми постійно контактуємо з самими брудними речами, які просто кишать бактеріями і вірусами: це дверні ручки, поручні, навіть комп'ютерна мишка. Але уникнути цього не можна, тому треба частіше мити руки з милом. Якщо немає можливості помити руки, серветки на спиртовій основі будуть чудовим дезинфікуючим засобом для рук. Віруси, що викликають застуду і грип, також потрапляють в організм через очі, ніс або рот. Привчіть себе і свою дитину не торкатись брудними руками обличча, ніса, очей.

Часте провітрювання приміщень, вологе прибирання з протиранням дверних ручок, столів, клавіатури, мишки навіть із звичайним господарським милом або лужним розчином, також дозволяють значно знизити ризик захворювання на ГРВІ чи грип.

Медична статистика показує, що завзяті курці більш важко переносять застуду і більш часто хворіють нею, і навіть перебування в накуреному приміщенні завдає великої шкоди імунній системі тому що тютюновий дим висушує слизову оболонку носа і паралізує війки - тонкі волоски, хвилеподібні рухи яких перешкоджають попаданню пилу, вірусів і бактерій в легені. Експерти стверджують, що одна сигарета може паралізувати вії досить довго - від 30 до 40 хвилин. Тому підвищується ймовірність захворювання застудою або грипом.

Вживання алкоголю в якості профілактичного засобу також є великою помилкою, так як він, навпаки, пригнічує імунну систему, зневоднює організм, що посилює загальну інтоксикацію.

Але потрібно пам'ятати, що джерело інфекції – це в першу чергу хворий чоловік, який найсильніше заражає нас при кашлі та чханні. Якщо Ви звернули увагу, що хтось з оточуючих має всі ознаки застуди, тримайтеся від них подалі. А також нагадайте людині, що з подібними симптомами краще сидіти вдома.

Важливо мати у себе під рукою вологі та сухі серветки. Вологі серветки, як правило, просочені спиртсодержащими рідинами, що допоможе знищити велику частину бактерій і вірусів. А якщо чхаєте або кашляєте, сухою серветкою прикривайте рот і відразу ж викидайте її.

Всі ми знаємо, що легше попередити виникнення хвороби, ніж лікувати її. До застуди це правило стосується самим безпосереднім чином. Особливу користь в цьому випадку приносить загартовування. Саме завдяки йому організм стає більш стійким до переохолодження. Природно, загартовуватися потрібно поступово, без фанатизму. Тренування організму повинно було початися ще з літа, ходьбою босоніж по траві, розтираннями і обливаннями ледь теплою, прохолодною, а потім і холодною водою.

Однак зараз про це говорити вже пізно. Тому важливими компонентами противірусного захисту в період епідемії простудних захворювань є вживання достатньої кількості рідини (вітамінні напої, фруктові соки, особливо апельсиновий, журавлинний, лимонний, гранатовий, трав'яні чаї), раціональне сбалансированое харчування, повноцінний відпочинок, активний спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, які знижують опірність організму до будь-яких, в тому числі інфекційних захворювань.

Специфічним засобом профілактики грипу є щеплення, так як вони забезпечують вироблення антитіл – захисних агентів, метою яких є знищення вірусу. Однак цей метод профілактики грипу повинен застосовуватися завчасно – за кілька місяців до початку епідемії, щоб захисні бар'єри і противірусні реакції організму встигли сформуватися. Є кілька моментів, які серйозно обмежують ефективність вакцинації. На жаль, в Україні вакцинується дуже мала кількість  людей, тому епідемія не запобігається.

Арсенал сучасної медицини включає велику кількість противірусних лікарських препаратів, призначених для профілактики і лікування грипу та ГРВІ. Але профілактичний прийом і схему лікування противірусними препаратами повинен призначити лікар, так як існує безліч специфічних нюансів у вживанні цих засобів, а самолікування може завдати непоправної шкоди вашому здоров'ю.

Профілактика простудних захворювань - багатокомпонентний і тривалий процес, який набагато легше і ефективніше здійснюється у людей, що піклуються про своє здоров'я постійно, а не лише під час сезонних епідемій грипу. Раціональне харчування, здоровий спосіб життя, загартовування і заняття активними видами спорту підвищать опірність організму до простудних захворювань і запобігають виникненню багатьох інших проблем зі здоров'ям.

Бажаємо Вам здоров'я!

Переглядів: 529 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar