11:11 Планування сім'ї | |
Плануєте створити сім’ю або думаєте про ще одне поповнення в родині, але не знаєте з чого почати? Пропонуємо переглянути наступний матеріал. Планування сім’ї - надійний спосіб збереження та покращання здоров’я жінок та дітей. Відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне - практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку. Всесвітня організація охорони здоров’я приділила особливу увагу підтримці здоров’я молоді, кращій її підготовці до виконання своїх обов’язків. За даними останніх досліджень, особливо гострою за останні десять років стала проблема сексуальної активності підлітків. Третина всіх українських підлітків розпочинають статеве життя у віці 14-15 років, уже в школі мають по декілька сексуальних партнерів, не використовують засобів захисту або користуються презервативами час від часу. Як наслідок такої поведінки спостерігається зростання незапланованих вагітностей і абортів, а також інфекцій, що передаються статевим шляхом та ВІЛ.
Коли краще народжувати?
Який оптимальний інтервал між народженням дітей? З метою зменшення ризиків для здоров’я жінки, ВООЗ радить дотримуватись інтервалу не менше 18 місяців між народженням дитини та наступною вагітністю. Оптимальним проміжком з точки зору сучасної медицини вважається термін 24 міс. Здоров’я дітей та дитяча смертність так само тісно пов’язані з віком матері та інтервалами між народженням дітей. Смертність серед дітей, народжених із інтервалом між пологами менше одного року, удвічі вища, ніж у народжених з інтервалом у два чи більше років.
Профілактика незапланованої вагітності Чоловік та жінка мають обрати для себе один з основних методів та засобів сучасної контрацепції: Наразі існують такі методи контрацепції:
Обираючи метод контрацепції, слід враховувати вік жінки, особливості статевого життя, наявність гінекологічних та соматичних захворювань. Попередньо жінці необхідно проконсультуватися з фахівцями, оскільки самостійний підбір контрацептивів найчастіше призводить до їхньої невисокої ефективності. Стосовно підготовки майбутніх батьків думки фахівців однозначні – готуватися потрібно, і бажано діяти за певним алгоритмом. Підготовку до вагітності слід почати з вивчення стану здоров’я майбутніх батьків.
Для цього потрібно:
За більш докладною інформацією радимо звертатись до свого сімейного лікаря або профільних фахівців: уролога та акушер-гінеколога. | |
Переглядів: 228 | |
Всього коментарів: 0 | |