м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

11:48
Організація Об'єднаних Націй надала рекомендації вагітним жінкам у зв'язку з поширенням коронавірусу COVID-19.

Відповідну заяву опублікувало Агентство ООН з питань сексуального та репродуктивного здоров'я .

"Хоча страх і невпевненість є природними реакціями на коронавірус, ми повинні керуватися фактами й надійною інформацією", - заявила глава Фонду ООН в області народонаселення, доктор Наталія Канемо.

На сьогодні немає наукових доказів підвищеної сприйнятливості вагітних жінок до COVID-19.

"Однак вагітність приносить фізичні зміни, які можуть зробити деяких вагітних більш сприйнятливими до вірусних респіраторних інфекцій. Вагітним жінкам з респіраторними захворюваннями слід ставитися до лікування вкрай виважено через підвищеного ризику несприятливих наслідків", - сказано в заяві.

Вагітним жінкам слід приймати такі ж профілактичні заходи, як і іншим дорослим людям, щоб уникнути зараження, наприклад, уникати тісного контакту з тими, хто кашляє і чхає, часто мити руки милом з водою або протирати руки розчином на основі алкоголю, прикривати рот і ніс тканиною або ліктем при кашлі та чханні, вживати в їжу ретельно приготовані м'ясо і яйця та ін.

Які годують груддю жінкам не слід відлучати своїх новонароджених від грудей, оскільки немає доказів, що свідчать про те, що респіраторні віруси можуть передаватися через грудне молоко. Мати може продовжувати годувати, приймаючи необхідні заходи безпеки:

  •  Вимити руки перед тим, як торкатися і годувати дитину (не меньше 20 сек).
  •  Часті прикладання, за вимогою дитини.
  •  Практикувати контакт шкіра до шкіри.
  •  Мити руки перед зціджуванням, перед тим як торкатись грудей.
  •  Під час годування груддю вдягати маску.
  •  Якщо ви користуєтесь молоковідсмоктувачем, обов’язково мийте руки та ретельно очищайте деталі приладу після кожного сеансу.
  •  Бажано такі маніпуляції по догляду за немовлям, як купання, перевдягання, вкладання на сон, делегувати іншим членам сім’ї на час маминої хвороби.
  •  Бути на зв’язку з лікарем.

 Якщо мати занадто хвора для грудного вигодовування, можна використовувати зціджене молоко.

На жаль, COVID -19 не має специфічних симптомів. Тому в разі появи у мами будь-яких катаральних явищ, нежитю, кашлю, лихоманки тощо, не важливо якої вони природи чи то COVID-19, чи то грип, чи аденовірус, мама має продовжувати грудне вигодовування.

"На цей момент не існує вакцини для запобігання або лікування вірусу, але рекомендується лікування його симптомів. Лікування вагітних з підозрою або підтвердженою інфекцією COVID-19 має забезпечуватися підтримують терапіями, рекомендованими ВООЗ для дорослих пацієнтів, у тісній консультації з їх акушерами або гінекологами", - підсумували в ООН.

Відповіді на свої питання ви можите отримати у свого лікаря-гінеколога та сімейного лікаря, лікаря-педіатра.

Переглядів: 210 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar