м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:47
ОБЕРЕЖНО! КЛІЩІ!

В теплу пору року, значно збільшується рівень спровокованих кліщами захворювань.  Хоча ці комахи і люблять ліси, посадки, але є і в звичайних парках. Вони підстерігають своїх жертв на гілках чагарників або в траві. Найчастіше кліщі чіпляються за ноги - на рівні гомілок та колін. Улюблені місця для укусів - голова, за вухами, в паховій області. Присмоктується комаха безболісно - в момент укусу кліщ впорскує знеболюючу речовину. На місці укусу з'являється почервоніння до 5 см з більш блідим центром.

За даними Бахмутської районної філії державної установи «Донецький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» в нашому регіоні існують всі умови для розповсюдження іксодових кліщів – переносників кліщового бореліозу.  У 2017 році за медичною допомогою звернулись 58 осіб з приводу присмоктування кліщів, які є переносниками трансмісивних захворювань. Зареєстрований один випадок захворювання хворобою Лайма.

Хвороба Лайма - небезпечне і важке захворювання коли вражається нервова і серцево-судинна системи, опорно-руховий апарат. Нерідко вона призводить до інвалідності.

Попередити небезпеку допоможе тільки профілактика, йдеться, перш за все, про закриті взуття та одяг під час пікніків, використання спеціальних спреїв для відлякування комах, огляд шкіри після прогулянок.

У разі укусу кліща не треба витягати його самостійно, а краще звернутися до лікаря. Якщо кліщ таки вже Вас вкусив і Ви його виявили, то не варто панікувати, намагаючись його відірвати.
Якщо  неможливо негайно відвідати лікаря, рекомендується видалити кліща самостійно: змастити кліща олією, повільно витягнути, розхитуючи його проти годинникової стрілки пінцетом або пальцями, обгорнутими марлевою серветкою. Після видалення кліща змастіть ранку розчином йоду або спирту. Ретельно вимийте руки з милом. Обов'язково зверніться до лікаря за місцем проживання (лікар призначить необхідне профілактичне лікування).

Якщо укусу, як такого, ви не помітили та не пам'ятаєте, але на шкірі, раптом, з'явилася червона пляма і вона росте - велика ймовірність, що це хвороба Лайма. Негайно зверніться до лікаря. Не займайтесь самолікуванням за рекомендацієй інтернета. При правильному лікуванні все закінчиться сприятливо і без наслідків.

Специфічні аналізи є сенс здавати не раніше, ніж через 2- 3 тижні (раніше антитіла не з'являться). Тому роль лікаря головна  в постановці діагнозу.

На природі дотримуйтесь простих правил:

  • Одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла (щоб легше було помітити кліщів).
  • Голову прикривайте головним убором.
  • Ночівлі і привали влаштовуйте на відкритих галявинах, час від часу оглядайте себе та інших. Особливо ретельно оглядаються волосисті частини тіла.
  • Знятий одяг треба не тільки випрати, але і обов’язково випрасувати. Пам’ятайте! Витрушування не позбавляє одяг від кліщів.
  • Домашніх тварин після прогулянки перевіряйте ще на вулиці.
  • Квіти, зібрані на природі, також повинні бути оглянуті на наявність кліщів та інших комах.
  • Кліщ може присмоктатися не тільки під час прогулянки на природі, але й після, перебравшись з одягу. Використовуйте спеціальні аерозолі та креми, що їх відлякують.

Якщо Ви виявили кліща, що присмоктався до шкіри, негайно зверніться до лікувального закладу за місцем проживання.

Переглядів: 514 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar