Триває Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства" (вона стартувала 25 листопада 2019 року, в Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, та проводиться до 10 грудня).
Цьогоріч девіз кампанії "Розфарбуємо світ в помаранчевий колір: Покоління рівності виступає проти зґвалтувань”. Головна мета кампанії - привернути увагу до чутливої теми гендерного насильства, а також об’єднати суспільство у боротьбі з ним.
В Європі близько 25% жінок страждають від фізичного або сексуального насилля https://bit.ly/2OgZ7mY. Особи, які зазнали насильства, частіше мають порушення психічного здоров’я (депресивні стани, схильність до суїциду), проблеми пов’язані з сексуальним та репродуктивним здоров’ям, схильність до алкоголізму.
Закликаємо усе суспільство до активних дій і нульової толерантності до насильства, яке немає виправдань при будь-яких обставинах. Правда завжди одна: якщо він любить, то ніколи не вдарить; зробити боляче - це не прояв симпатії; твоя "хата не скраю" - ти можеш допомогти.
До вашої уваги - відеоролик „Розірви коло”, який демонструє, як із покоління в покоління герої передають один одному сувій, що символізує усталені виправдання насильства у формі українських прислів’їв та приказок. Такий зв’язок крізь час поколінь підкреслює вкоріненість проблеми.
11 січня 2019 набули чинності зміни до законодавства щодо домашнього та сексуального насильства. Новий закон передбачає притягнення до кримінальної відповідальності особи, яка вчиняє домашнє насильство. Нещодавно у Києві було винесено перший вирок за цей злочин.
Влітку цього року МОЗ України запровадило системний підхід до виявлення домашнього насильства та надання медичної допомоги, який регламентує права постраждалого пацієнта та дії лікарів.
Якщо ви або ваші близькі страждаєте від фізичного, психологічного, сексуального або економічного насильства: НЕ МОВЧІТЬ – ГОВОРІТЬ.
Звертайтеся за допомогою:
Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства 0 800 500 335 або 116 123 (з мобільного) – ЦІЛОДОБОВО та БЕЗКОШТОВНО в межах України
Благодійний Фонд Слов’янське серце 050 036 86 65 (цілодобово, дзвінки згідно тарифів вашого оператора)
Більше інформації - на сайті https://rozirvykolo.org/ |