м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

09:23
Напади кашлю при кашлюку можуть привести до зупинки дихання.

Напади кашлю при кашлюку можуть привести до зупинки дихання.

За даними Центру громадського здоров’я МОЗУ, захворюваність на кашлюк та паракашлюк  в Україні залишається високою.  Хоча у 2017 році  ріст  захворюваності знизився  на 21,1% у порівнянні з 2016 роком. Протягом року зареєстрований  2 471випадок (3132 у 2016р.). Випадки захворювання реєструються в усіх регіонах України, але найбільше у Рівенській області.

Висока захворюваність на кашлюк серед дітей першого року життя – 29,3%, а найвища - у віці від1 до 4 років – 42 %.  92,5% усіх захворілих – діти, не щеплені проти кашлюка.

Чому ж кашлюк такий небезпечний? Як можна від нього захиститися?  

- Кашлюк - це гостра  інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини "завдяки" краплям слизу, що виділяються хворим під час дихання, гучної розмови, крику, плачу, чхання, кашлю тощо і поширюються на відстань 1-2 м.

Це захворювання супроводжується ураженням верхніх дихальних шляхів із нападами спазматичного кашлю, а також нервової та судинної систем. Основна небезпека кашлюку полягає в сильних нападах кашлю, які можуть привести до затримки дихання і впливають на  серцево-судинну систему. У дітей до року він особливо небезпечний, адже через часті напади кашлю малюку важко дихати. Саме тому найвища летальність спостерігається серед дітей до 2 місяців життя.

Зараження відбувається  від хворого на кашлюк. Особливо небезпечний початковий етап захворювання, коли хворі мають нечастий сухий кашель та невстановлений діагноз. Збудник інфекції виділяється до 28–30-го дня від початку хвороби. Найбільшу небезпеку становлять хворі у катаральному періоді захворювання та в 1-й тиждень спазматичного кашлю.

Період до появи звичайних кашлюкових нападів кашлю протікає без температури і без погіршення загального стану,з симптомами нежиттю і  покашлюванням.  Цей період складає близько 14 днів і батьки водять таку дитину до дитячих установ. При цьому дитина може заразити цілий колектив.

Оскільки до появи характерного кашлю відрізнити кашлюк від інших інфекцій можливо тільки за допомогою лабораторних досліджень, то хвороба  протягом перших одного-двох тижнів залишається не розпізнаною.

Ось чому будь-який кашель у малих дітей (особливо не щеплених) є приводом звернутися до лікаря. І, звісно, ніякого самолікування.

Єдиним надійним засобом профілактики кашлюка є вакцинація. Діти, які не отримали вакцинальний комплекс мають ризик захворіти на кашлюк, але перебіг захворювання у цих дітей значно легший, з меншою тривалістю періоду спазматичного кашлю, нижчою частотою ускладнень. Щеплення роблять вакциною АКДП (кашлюк, дифтерія, правець). Перше щеплення - у 2-місячному віці, друге - в 4 місяці, третє - в 6 місяців. В 18 місяців проводиться ревакцинація.

В амбулаторіях ЦПМСД м.Бахмута в наявності достатня кількість вакцин для захисту дітей згідно календаря щеплень. Продовжується вакцинація АКДП, проти кору. До речі, після тривалої перерви отримана вакцина проти Hib-інфекції.
 

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Відмовляючись від щеплень,

ви піддаєте життя свого малюка  небезпеці.

Переглядів: 1095 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar