м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

11:05
Міжнародний день відмови від куріння

альтернативное название картинкиВідмовтеся від куріння хоча б у цей день. Для початку…

15 листопада 2018 року відмічається Міжнародний день відмови від куріння, який був заснований Американським онкологічним товариством та щорічно проводиться за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Тютюнопаління є однією з найбільш серйозних небезпек для здоров’я людей в усьому світі, які коли-небудь виникали. Адже тютюн не є речовиною, яка життєво необхідна людині.  Людському організму надзвичайно шкідливі смоли, отрути та інші відходи горіння цигарки, що містяться в сигаретному димі.

За даними Українського центру контролю за тютюном в Україні щоденно курить 7,2 мільйона дорослих, водночас 62,5% з них хочуть позбутися тютюнової залежності. Разом з тим, відсоток тих, хто дійсно кидає курити назавжди, на жаль, невеликий.  

Серед дорослих людей тютюновий дим викликає серйозні серцево-судинні та респіраторні захворювання, включаючи ішемічну хворобу серця та рак легень.

Діти, які зростають серед тютюнового диму, частіше хворіють на респіраторні захворювання, пневмонію та бронхіальну астму.

У дітей, які курять, передусім розладнується нервова система, порушується діяльність серця. Діти легко збуджуються, стають дратівливими, запальними, неуважними. У них порушується сон, погіршується пам’ять, а все це негативно позначається на успішності в школі.

Якщо спитати будь-якого курця про доцільність його куріння, можна почути іноді неймовірні аргументи на захист такого заняття, починаючи від легкості спілкування в колі курців до біологічної потреби організму в тютюні. Серед молоді звичка паління частіше виникає як намагання адаптуватись, самоствердитись в певному середовищі. А потім людина стає заручником своєї слабкості.

Чи вважаєте ви себе прив’язаним до тютюнової залежності? Напевне так. Нікотин міститься у всіх тютюнових виробах. Вам здається, що він змушує вас почувати себе спокійним і задоволеним, і в той же час допомагає вам краще зосередитись. Чим більше ви курите, тим більше вам потрібний нікотин, щоб добре себе почувати. Незабаром ви не почуватимете себе «нормально» без нікотину.

Кинути курити важко ще і тому, що ця шкідлива звичка є значною частиною вашого способу життя. Вам подобається тримати сигарету і затягуватись.

Можливо, ви курите коли у вас поганий настрій, чи вам просто нудно після стресової ситуації. Після багатьох місяців і років паління воно стає частиною вашого повсякденного життя. Можливо ви запалюєте цигарку просто по звичці?

Для того, аби підвищити шанси курців на успіх та допомогти тим, хто хоче кинути курити, в Україні було запущено перший національний сервіс з надання допомоги у припиненні куріння, який складається з «гарячої» телефонної лінії 0-800-50-55-60 та веб-сайту www.stopsmoking.org.ua. Також на сайті можна отримати консультацію, задавши запитання через онлайн-чат, або надіславши запит через електронну пошту. На сьогодні сервіс працює з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 21:00. Професійні психологи, що працюють на сервісі, проводять індивідуальні консультації, допомагають знайти правильну мотивацію, розробити власний план відмови від куріння та оцінити потенційні ризики.

            Кинути курити – одне із кращих рішень у житті кожного курця!

Переглядів: 358 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar