м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

09:16
Міжнародний день онкохворої дитини

15 лютого в світі відзначають Міжнародний день онкохворої дитини. Його основна мета – покращити інформування суспільства про проблеми дитячих онкологічних захворювань. Також укотре нагадати, що дитячий рак може бути виліковний, і що кожен маленький пацієнт має право на найкраще та своєчасне лікування та догляд. Це день суспільної підтримки та допомоги тим, хто цього потребує.

У всьому світі дитяча онкологія – це особлива галузь медицини. Організація цієї служби – індикатор зрілості суспільства.

В Україні щорічно реєструють близько 1 200 нових випадків онкологічних захворювань у дітей. Завдяки впровадженню сучасних підходів до лікування, понад 70–80% дитячих онкологічних захворювань виліковні, однак вкрай важливо діагностувати онкохворобу на ранній стадії.

Забезпечення сучасного рівня медичної допомоги дітям зі злоякісними новоутвореннями є пріоритетним питанням для держави.

У 2017 році для закупівлі лікарських засобів та медичних виробів для лікування дітей з онкологічними та онкогематологічними захворюваннями збільшили фінансування, яке становить 558 млн грн.

Централізована закупівля лікарських засобів та виробів медичного призначення, в тому числі найважливіших препаратів супроводу, для лікування дітей зі злоякісними новоутвореннями дасть змогу забезпечити сучасний рівень програмної хіміотерапії та позитивно вплинути на показник 5-річного виживання.

Дитячий рак, як правило, починається з неочевидних ознак і симптомів, тому батькам потрібно бути уважними до змін, що виникають у дитини у стані здоров'я.

Основними тривожними симптомами є:

- Тривала і безпричинна втрата ваги;

- Часті головні болі, що супроводжуються ранковим блюванням;

- Набряки, постійні болі в кістках, суглобах, у ділянці спини або в ногах;

- Ущільнення в ділянці живота, шиї, грудей, таза або пахв, збільшення лімфовузлів;

- Поява синців на тілі, синців або висипки на шкірі;

- Часто повторювані інфекційні захворювання;

- Біляста смужка за зіницею в оці дитини;

- Постійна нудота або блювота без нудоти;

- Постійна втома і помітна блідість шкіри;

- Видимі раптові зміни у фізичному стані дитини, які не зникають;

- Періодичне або постійне підвищення температури без очевидних причин.

Якщо Ви помітили у дитини один або кілька таких симптомів, варто негайно звернутися до педіатра і здати аналіз крові.

Переглядів: 504 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar