м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

16:49
Міжнародний день недоношених дітей

17 листопада в світі відзначається Міжнародний день недоношених дітей. Він був заснований в 2009 році за ініціативою Європейського фонду по догляду за новонародженими дітьми (European Foundation for the Care of Newborn Infants, EFCNI).

Ідея заснування Дня недоношених дітей надає можливість публічно і широко говорити про існуючу проблему в суспільстві, про необхідність розв'язання задач, з якими стикаються лікарі і сім'ї з недоношеними дітьми, допомогти їм знайти підтримку і розуміння. Адже недоношеність — проблема, з якою стикаються сім'ї і суспільство незалежно від добробуту та рівня розвитку. За останні 20 років частота передчасних пологів збільшується практично в усіх країнах. В Україні щороку народжується близько 20 тисяч недоношених малюків, більше 3,5 тисяч з них – з масою тіла менше 1500 г, у тому числі близько 1,2 тисячі дітей з масою тіла менше 1000 р.

За статистикою, передчасні пологи є причиною майже половини всіх випадків смерті новонароджених дітей у світі.

Саме тому головна  мета проведення Міжнародного дня недоношених дітей — інформування суспільства про небезпеку і наслідки передчасних пологів, а також про профілактику та необхідності збереження повного терміну вагітності.

Варто відзначити, що зростання числа випадків передчасних пологів обумовлено декількома факторами. Насамперед це — більш пізній вік вагітних жінок, широке використання ліків від безпліддя, необґрунтоване передчасне проведення стимуляції пологів та кесаревого розтину. Для виходжування дітей, які отримали життя в результаті таких пологів, потрібно найбільш високотехнологічний інтенсивний догляд. Але не тільки...

Адже народження недоношеної дитини — це серйозний стрес для батьків, які мають потребу не тільки в якісному лікуванні їх малюків і матеріальної підтримки, але і психологічної допомоги. А знання про те, що недоношеність — не вирок, і що величезна кількість недоношених новонароджених виросли не тільки здоровими і повноцінними, але і видатними людьми, дуже важливі.

За визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) дитина вважається недоношеною, якщо вона народилась в терміні від 22 до 37 тижнів вагітності (гестації) з вагою від 500 до 2500 грамів і зростом від 25 до 40 сантиметрів. За життя і здоров'я таких дітей будуть боротися лікарі, використовуючи при цьому всі досягнення сучасної науки.

Всі причини, що призводять до народження недоношених дітей можна об'єднати в кілька груп. Приблизно в половині всіх випадків лікарі не знають, чому пологи відбуваються передчасно. Проте  причини, що призводять до народження недоношених дітей можна об'єднати в кілька груп.

До першої групи відносяться соціально-біологічні фактори:

  • занадто молодий або похилий вік батьків (віком до 18 та старше 40 років),
  • шкідливі звички вагітної,
  • недостатнє харчування і незадовільні побутові умови,
  • професійні шкідливості,
  • стреси

Другу групу причин становить обтяжений акушерсько-гінекологічної анамнез та патологічний перебіг теперішньої вагітності у майбутньої мами. Тут найбільше значення мають аборти в анамнезі, багатоплідність, гестози, гемолітична хвороба плоду, передчасне відшарування плаценти. Причиною народження недоношених дітей можуть служити нетривалі (менше 2-х років) інтервали між пологами. Нерідко недоношені діти народжуються у жінок, які вдаються до екстракорпорального запліднення, проте це пов'язано не з самим фактом використання ДРТ, а швидше – з «жіночим» фактором, що перешкоджає заплідненню природним шляхом. Несприятливо на виношуванні вагітності позначаються гінекологічні захворювання та вади розвитку геніталій та ін.

До третьої групи причин, що порушують нормальне дозрівання плоду і обумовлюють підвищену ймовірність народження недоношених дітей, належать різні захворювання матері: цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, пороки серця, пієлонефрит, ревматизм та ін. Часто передчасні пологи провокуються гострими інфекційними захворюваннями, перенесеними жінкою на пізніх термінах вагітності.

Нарешті, народження недоношених дітей може бути пов'язано з патологією і аномальним розвитком самого плоду: хромосомними і генетичними хворобами, внутрішньоутробними інфекціями, важкими вадами розвитку.

Ризик передчасних пологів і народження недоношеної дитини вище у жінок, які не планували вагітність і не спостерігалися регулярно у лікаря.

Шановні жінки! Пам’ятайте, що планування вагітності, раннє звернення до лікаря надають шанс проведення ефективної профілактики, додаткової діагностики і лікування патологій, що ведуть до передчасних пологів.

Переглядів: 457 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar