м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

11:49
Місячник боротьби з туберкульозом в Україні триває.

24 березня, весь світ відзначив Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Але профілактична, інформаційна та роз’яснювальна робота з цього питання проводиться постійно.

В Україні ця недуга забирає щорічно понад
4 000 осіб, кожного дня помирають 10 пацієнтів. І хоча в останні роки фіксується певне покращення ситуації, лише у 2017 році зареєстровано 21 995 нових випадків туберкульозу. При цьому, за даними ВООЗ, близько 20% випадків захворювання в Україні не виявляються, а основною проблемою залишається резистентний туберкульоз, який вимагає більш тривалого та вартісного лікування і має нижчі шанси на успішний результат.

До Всесвітнього Дня боротьби з туберкульозом в Україні відбулось багато спільних заходів держави і недержавного сектору, щоб привернути увагу до проблеми туберкульозу.

У Верховній Раді відбувся національний Круглий стіл для консультацій з громадськістю щодо підготовки участі нашої країни в першій світовій Нараді високого рівня Генеральної Асамблеї ООН, що буде присвячена виключно питанням туберкульозу.

  • будівлю Верховної Ради «підсвітили» на знак єднання у боротьбі із захворюванням та прихильності нашої держави справі подолання світової епідемії туберкульозу.
  • 22.03.2018р. в українському кризовому медіа центрі відбувся брифінг «Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Нові кроки для подолання туберкульозу в Україні»

В Бахмуті, минулого  тижня на базі ЦРЛ м.Бахмута відбувся круглий стіл на тему «Захисти себе від туберкульозу».  В заході  взяли участь фахівці протитуберкульозного диспансеру м.Бахмута, медичні працівникі КЗОЗ « Бахмутська ЦРЛ», Бахмутської районної філії ДУ «ДОЛЦ МОЗ України», представникі Управління освіти Бахмутської міської ради, Червоного Хреста, КЗ «Бахмутський медичний коледж», Управління молодежної политикі та у справах дітей. Завідуюча амбулаторії №1 нашого Центру Тімоніна Т.В. розповіла про важливість  лабораторного обстеження на туберкульоз, коли кашель триває понад три тижні та навела показові приклади.

Пам’ятайте  - туберкульоз  виліковний і лікується за кошти держави.

Діагностика туберкульозу безкоштовна.

 Щоб  попередити  розповсюдження  туберкульозу необхідно за направленням свого лікаря проходити  флюорографічні та лабораторні обстеження;  не відмовлятися від імунізації своїх дітей вакциною БЦЖ та проведення  реакції Манту.

Володіння елементарними навичками санітарної культури, такими як - правила особистої гігієни, режим провітрювання в громадських місцях, культура спілкування під час кашлю, чиханні  та ін. дуже важливе не лише для профілактики туберкульозу. Від цих простих навичок залежить загальний стан здоров’я кожного.

ЗУПИНИМО ТУБЕРКУЛЬОЗ РАЗОМ!

 

Переглядів: 577 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar