11:28 Коронавірус: відповіді на найчастіші запитання | |
Про новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) вже чули всі, і виникає багато питань. Тож пропонуємо Вашій увазі відповіді на найчастіші запитання. Що таке новий коронавірус 2019-nCoV?Новий коронавірус 2019 року (2019-nCoV) - це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року. СимптомиУ людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:
Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень. Чи є вакцина?Наразі немає вакцини для захисту від 2019-nCoV. Найкращий спосіб запобігти зараженню - уникнути впливу цього вірусу. Чи є лікування?Не існує специфічного противірусного лікування для 2019-nCoV. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми. Як захиститися від інфікування?
Як запобігти поширенню інфекції?
Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ). Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ. Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску та звернутися до лікаря. Чи потрібні карантинні заходи щодо пасажирів, які прибули з Китаю?Ізоляція пасажирів не призводить до підвищення ефективності як виявлення нових випадків, так і стримування поширення епідемії. Згідно з рекомендаціями ВООЗ і ЄЦПКЗ розрізняють два можливі типи контакту:
Перебування в Китаї та навіть переліт із хворим належать до низького ступеня ризику. Наразі немає доказової бази, що карантин буде ефективним методом стримування чи попередження імпорту нового типу коронавірусу. Водночас, усі дії Центру громадського здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України спрямовано на максимально швидку локалізацію коронавірусу, якщо він буде завезений на територію нашої країни. Де можна відстежувати актуальну інформацію про коронавірус 2019-nCoV у світі? Головний інформаційний ресурс - офіційна сторінка Всесвітньої організації охорони здоров’я, де створене спеціальне сховище даних і актуальних інструкцій з епідеміологічних особливостей, профілактики і клінічного ведення нового коронавірусу. Цю інформацію оновлюють щоденно. Більше інформації можна отримати на сайті Центру громадського здоров’я. | |
Переглядів: 480 | |
Всього коментарів: 0 | |