м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:43
Кліщі вийшли на полювання

На початку весни разом із першими квітами, теплими днями та весняними святами  з’являється і  весняна неприємність - комахи-паразити, у яких саме розпочинається період активності. Передусім клопоту можуть завдати кліщі, які живуть на молодій зелені, доки не потраплять на тіло "жертви". У лісовій зоні натрапити на кліща більш імовірно, ніж в місті, проте він може вражати й у парках, скверах, на зелених газонах та садово-городніх ділянках. Ці комахи можуть потрапити до житла і з букетами польових квітів, домашніми тваринами, одягом чи речами. Зазвичай активний період кліщів припадає на кінець весни та початок літа. Однак зараз також існує ймовірність натрапити на ці невеличкі створіння, які можуть переносити збудників небезпечних захворювань. Одне з них - хвороба Лайма.

 

За повідомленням Бахмутської районної філії ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» у 2018 році до медичних закладів м.Бахмут звернулось 53 мешканця міста, які були вкушені кліщами.  Було зареєстровано 11 випадків  хвороби Лайма, яка передається кліщами.

 

Підступність кліщів у тому, що вони присмоктуються до тіла людини непомітно і безболісно, внаслідок чого їх виявляють на наступний день після присмоктування, але зазвичай – пізніше.

 

Хвороба Лайма (бореліоз) віднесена до захворювань, що призводять до скорочення тривалості життя хворих або їх інвалідизації. Першим проявом хвороби Лайма є почервоніння на місці присмоктування кліща, головний біль, затверділість м'язів шиї, ломота у всьому тілі і млявість. В результаті хвороба Лайма може призвести до ураження різних органів: шкіри, суглобів, м'язів, нервової і серцево-судинної системи, і навіть до інвалідності.

 

Хвороба проходить різноманітно, маскуючись під грип, артрози, невралгії, міалгії та інші захворювання, і лише укус кліща в недавньому минулому дозволяє запідозрити хворобу Лайма. Особлива ознака хвороби - кільцевидна еритема, тобто червоне кільце різного діаметру навколо місця укусу кліща, буває не завжди ( у половині випадків).

 

Простіше попередити укус кліща. Треба пам’ятати, що кліщі, шукаючи зручне місце нападу, піднімаються на рослини на висоту 0,5-1,5 м., невисокі гілки дерев і кущів та чіпляються за тварин і людей, які проходять поруч. Запах живої істоти кліщі можуть відчути з відстані 10 метрів. Їх значно більше  на узбіччях лісу та стежках, ніж у гущавині. Небезпека нападу кліща існує не тільки у природних ландшафтах. Дорослі кліщі, личинки і німфи можуть потрапити в житло людини з квітами, дровами і присмоктатись до людини через декілька днів після перебування в лісі або парку.

 

Найдієвіший спосіб вберегтися від укусів кліщів - ретельно обстежувати поверхню шкіри та одяг щоразу після прогулянки на свіжому повітрі. Якщо немає протипоказань, можна використовувати засоби від кліщів.

 

Якщо ви все ж знайшли кліща, який присмоктався до шкіри, можна видалити його самостійно: повільно витягнути пінцетом, або петлею нитки, чи обгорнути пальці марлевою серветкою та розхитувати кліща з боку в бік, доки він не вийде з-під шкіри. Місце укусу треба ретельно обробити спиртовим розчином. Помітивши вищезгадані симптоми хвороби Лайма, чи кліщового енцефаліту, необхідно негайно звернутися до свого сімейного лікаря, терапевта, педіатра.

 

Будьте уважні! Краще запобігти небезпеці, ніж боротись з її наслідками.

Переглядів: 594 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar