м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

07:49
Як зберегти своє здоров’я в літню спеку

І знову спека. Що робити щоб уникнути небажаних наслідків задухи і палючого сонця? Перш за все — не зловживайте сонячними ваннами! Найкорисніший час для їх приймання — до 10–11 годин ранку і після 17 години.

Необхідно обмежити перебування на сонці, особливо це стосується осіб літнього віку і тих, хто застосовує деякі види лікарських засобів, наприклад, сульфаніламідні препарати, біологічно активні добавки, гормональні препарати тощо.

Під час прогулянки з малюками надавайте перевагу затінку і час від часу зволожуйте їх тіло вогкою хустиною.

Обов’язково постійно підтримуйте належний водний баланс. З метою профілактики порушень водно-сольового балансу вода має містити мінеральні солі та мікроелементи. Особливо добре підходить тала вода. Для цього в пластмасову пляшку наберіть води, покладіть її в морозильну камеру, а потім нехай розтане і беріть з собою пити. Також добре розріджує кров зелений чай. Пийте дрібними ковтками, затримуючи у роті. Пити слід, навіть якщо ви не відчуваєте спраги. Всього необхідно випивати в добу до 40 мл рідини в розрахунку на 1 кг ваги. Не пийте солодкі газовані напої, алкоголь, каву - від них підвищується артеріальний тиск.

Якщо ж вам доводиться ходити по місту, то краще вибирати затінені місця і обов'язкова наявність головного убору. Для укриття від палючого сонця можна використовувати парасольку. Нехай цей аксесуар не в моді, але  здоров'я дорожче. До речі, багато жінок ходять з віялами, рятуючись від задухи. Якщо у вас немає ні парасольки, ні панамки, можна намочити хустку і обмотати нею голову. Важливо не бути на протягах, тому що в таку погоду зростає кількість захворювань на пневмонії.

При купанні в річці пам'ятайте, що відразу пірнати не можна - може статися спазм судин серця, потрібно охолонути в тіні, а потім вже пірнати.

Крижаний душ теж не варто приймати - судини звужуються від холодної води, а після ще сильніше розширюються. Краще приймати теплий душ, після виходу з нього температура навколишнього середовища все одно здається нижче, ніж насправді.

Для профілактики порушень імунної системи рекомендовано вітамінопрофілактику та овочеві дієти. У твердих овочах і фруктах вода обмежена клітковиною, яка не дає їй витекти у вигляді соку. Тому, з'ївши салат, в шлунку можна створити водне депо. Лідери за вмістом води - огірки, помідори, капуста, сливи і ягоди з твердою шкіркою (черешня, вишня). Утримайтеся від вживання жирної їжі. Вживайте рибу. Риба - це найлегший вид білка, а значить, організм витрачає менше енергії на перетравлення і не виділяє велику кількість тепла.

На ніч бажано пити відвар м’яти — він позитивно впливає на загальний стан організму, відновлює роботу нервової системи, судин, є загальнозміцнюючим засобом.

Вживання алкогольних напоїв у  спеку категорично протипоказано!

Супутниками спеки вважають сонячний і тепловий удар. Найважче переносять перегрів діти та літні люди.

 Якщо з’являються загальна слабкість, млявість, головний біль, запаморочення, шум у вухах, сонливість, спрага, нудота, почервоніння шкіри, прискорені пульс та дихання, підвищена температура тіла, загальмований психічний стан або психомоторне збудження, втрата свідомості, іноді — судоми — це свідчить про розвиток зневоднення організму з можливою загрозою для життя. У дітей грудного віку при цьому спостерігаються диспептичні розлади (блювання, діарея), температура тіла різко підвищується, риси обличчя загострюються, загальний стан швидко погіршується, свідомість затьмарюється, виникають судоми, кома.

Необхідні дії при наданні первинної допомоги: хворого слід негайно винести в прохолодне місце, забезпечити надходження свіжого повітря, звільнити від одягу, дати випити холодної води, на голову покласти холодний компрес. У більш тяжких випадках необхідно обгорнути потерпілого простирадлом, змоченим у холодній воді, облити прохолодною водою, покласти лід на голову та пахвові ділянки та викликати швидку медичну допомогу.

 

Переглядів: 479 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar