м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:55
Грудне вигодовування і репродуктивне здоров’я

Здоров’я майбутніх поколінь залежить не тільки від здоров’я батьків. Велике значення на початку життя дитини має грудне вигодовування, яке забезпечує дитину не тільки необхідними поживними речовинами. Материнське молоко  являється чи не єдиним надійним  засобом захисту дитини. Контакт з мамою, звичні запахи та смаки, тілесний комфорт, задоволення рефлексу смоктання, почуття безпеки, джерело харчування та життя, налагодження всіх функцій організму, становлення і розвиток імунної, нервової та ендокринної систем - все це допомагає знизити ризик малюкової смертності, зменшує кількість абортів та є одним із найефективніших засобів збереження здоров’я дитини, особливо в перші шість місяців життя малюка.  

Діти, яких вигодовують виключно грудним молоком мають у 14 разів більше шансів вижити протягом перших шести місяців життя, ніж ті, які не отримують такого вигодовування. Початок грудного вигодовування у перший день після народження може скоротити ризик смерті новонародженого на 45 відсотків. Грудне вигодовування допомагає запобігти ожирінню та хронічним захворюванням в подальшому житті, а також сприяє здатності дитини вчитися  та забезпечує міцний психо-емоційний зв’язок із мамою . А для матерів, які годують грудьми, знижується ризик розвитку раку яєчників і молочної залози.

З травня 2018 р. наш ЦПМСД м.Бахмута  приєднався до Розширеної ініціативи «Лікарня, доброзичлива до дитини» з питань впровадження «Політики щодо підтримки грудного вигодовування».

Нагадуємо 10 фактів про грудне вигодовування:

1. Грудне вигодовування протягом перших шести місяців критично важливе

  • розпочинати грудне вигодовування необхідно протягом першої години після пологів;
  • протягом перших шести місяців життя необхідно годувати дитину лише грудьми. Це забезпечить правильний розвиток дитини.
  • Рекомендовано продовжувати грудне вигодовування до дворічного віку і пізніше.


2. Грудне вигодовування забезпечує захист дітей від дитячих хвороб

  • Молоко матері містить всі поживні речовини, що необхідні дітям для здорового розвитку. А крім того, воно містить антитіла, що сприяють захисту дітей від поширених дитячих хвороб.

3. Грудне вигодовування забезпечує також переваги для матерів

  • Виключно грудне вигодовування є природним (але не гарантованим) методом регулювання народжуваності (98% захист протягом перших шести місяців після пологів). Воно знижує ризики розвитку раку молочної залози і яєчників, діабету типу 2 і післяпологової депресії.

4. Грудне вигодовування забезпечує переваги для дітей в майбутньому

  • Доведено, що підлітки і дорослі люди, яких вигодовували грудним молоком, з меншою ймовірністю мають зайву вагу або страждають від ожиріння. Також в них знижується ризик розвитку діабету 2 типу; вони демонструють вищі результати тестів та інтелектуальний розвиток.

5. Дитячі суміші не містять антитіл, які виявляються в грудному молоці

  • Довготривалі переваги грудного вигодовування для матерів і дітей не можна відтворити за допомогою дитячих сумішей. Надмірне розбавлення суміші з метою «розтягування» запасів може призводити до недостатності харчування.

6. Матерям необхідна підтримка

  • Часто молоді матері стикаються з труднощами, бо не вміють годувати грудьми: грудному вигодовуванню необхідно вчитися.
  • Створення належних умов для матері і дитини ще в медичному закладі сприяє ранньому грудному вигодовуванню. Важливо забезпечити спільне перебування матері і дитини, не переводити новонародженого в окрему палату, не застосовувати дитячі суміші без категоричних показань до цього.

7. Вийшовши на роботу, матері повинні продовжувати грудне вигодовування

  • Умови, що забезпечують можливості для матерів, такі як оплачувана декретна відпустка, неповний робочий день, ясла за місцем роботи, місця для зціджування і зберігання грудного молока і перерви, що надаються для грудного вигодовування, можуть сприяти грудному вигодовуванню.

8. Вводити тверду їжу слід поступово

  • У віці шести місяців слід вводити тверду їжу в вигляді пюре на додаток до триваючого грудного вигодовування, щоб задовільнити зростаючі потреби дітей у харчуванні. Їжу для дітей можна готувати окремо або з продуктів харчування, що призначаються для інших членів сім'ї.

9. При введенні твердої їжі не слід зменшувати кількість грудного молока.

10. ВІЛ і грудне вигодовування

  •     ВІЛ-інфікована мати може передати інфекцію своїй дитині під час вагітності, пологів або грудного вигодовування. Антиретровірусні препарати (АРВ), які приймає мати чи дитина, яка зазнає ризику зараження ВІЛ, знижують ризик передачі інфекції. ВІЛ-інфіковані матері повинні отримувати АРВ і слідувати загальним принципам ВООЗ із годування дітей грудного віку.

Здорова дитина – щаслива родина

 

Переглядів: 377 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar