м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

08:21
Дослідження вакцин проти ВІЛ

Проблема епідемії ВІЛ/СНІДу продовжує залишатись актуальною і в Україні, й у світі. Як не прикро, але Україна займає одне з перших місць у Європі за темпами розповсюдження ВІЛ-інфекції.

ВІЛ — вірус імунодефіциту людини

ВІЛ - інфекція —це довготривале інфекційне захворювання, яке розвивається в результаті інфікування вірусом імунодефіциту людини і характеризується прогресуючим ураженням імунної системи людини, що проявляється вторинними інфекціями, пухлинами та іншими патологічними проявами.

На сьогодні ВІЛ-інфекція поширена по країнам усіх континентів і її поширення в  світі носить назву пандемії ВІЛ/СНІДу, а в Україні розвивається епідемія ВІЛ/СНІДу. В країні зареєстровано понад 170 тис. ВІЛ-інфікованих, але за підрахунками експертів про свій ВІЛ-статус знає лише третина інфікованих; загальна кількість людей,  які живуть з ВІЛ в Україні, сягає 377 600.

Не дивлячись на те, що лікування ВІЛ з кожним роком стає ефективнішим, досі про вакцину проти цього вірусу лише мріяли.

Створення такого препарату стало справжнім викликом для вчених, в тому числі через те, що в цього вірусу багато штамів.

Він вміє мутувати для уникнення атаки імунної системи, тому людина не може виробити до нього імунітет.

Науковці створили препарат, здатний впливати на широкий спектр штамів вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Таке дослідження провели вчені з Науково-дослідного інституту Скріппса і некомерційної організації досліджень вакцин проти ВІЛ (IAVI). Автори дослідження впритул наблизилися до рішення, стверджує видання. Їм вдалося виявити антитіла, які зв'язуються з критичними ділянками вірусу, характерними для різних його штамів.

За основу вчені взяли протеїн, що імітує білок Env вірусу. Створений ними протеїн моделює основні структури Env, залишаючись настільки стабільним, що може послужити основою для вакцини. При цьому замість круглих тіл вірусу, на яких гніздяться справжні Env, автори побудували штучні мікросфери з жирових клітин, на поверхні яких розмістили синтетичні білки.

Тестування на кроликах підтвердило, що складна схема вакцинації виявилася робочою. Під час експерименту вдалося виділити антитіла, здатні порушити діяльність вірусу. Отримані антитіла володіють широким спектром дії – вони показали ефективність для 87% варіантів ВІЛ 208 перевірених.

Дослідники сподіваються, що після достатньої кількості тестувань на тваринах вони зможуть перейти до перевірки своєї вакцинації на людину.

Якщо Ви бажаєте пройти тест на наявність ВІЛ- інфекції, це можна зробити у свого сімейного лікаря, безкоштовно.

Переглядів: 170 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar