Допологовий догляд під час епідемії COVID-19. Найчастіші запитання та відповіді.
Життя триває незважаючи на пандемію; вагітність і пологи не є винятком. У той час як новий коронавірус охоплює весь світ, жінки продовжують вагітніти і народжувати.
Нещодавно на веб-сайті UNFPA (Фонду ООН у галузі народонаселення) було опубліковано відповіді на найчастіші запитання щодо допологового догляду під час епідемії COVID-19. Пропонуємо ознайомитися з ними.
Чи можливо при зараженні COVID-19 на пізніх строках вагітності передати захворювання плоду?
Ні. На сьогодні не зафіксовано випадків, коли від зараженої матері дитина народжувалася з вродженим коронавірусом. Також коронавірус не був знайдений в післяпологових матеріалах. Цей вірус відрізняється від нещодавніх епідемій - грипу H1N1 2009 року, або Зіка, які призводили до тяжких захворювань жінок та новонароджених.
Чи можна мінімізувати візити до лікарні на стандартні передпологові процедури та догляд?
Графік допологового догляду має залишатись таким же, яким він був до епідемії. Проте, лікарі можуть застосовувати альтернативу фізичним прийомам і деякі планові візити до лікарні замінювати на онлайн контакти, наприклад, проводити догляд телефоном чи по відеочату, якщо стан пацієнтки дозволяє це зробити.
Які саме планові прийоми можна здійснювати віддалено?
Тільки лікар може визначити, які саме з прийомів можна здійснювати віддалено, враховуючи ваш стан та всі ризики.
З восьми планових прийомів віддалено є можливість здійснити декілька - на 20, 26, 34 та 38 тижні.
Лікар проводитиме мій прийом по телефону. Як підготуватись?
Під час віддаленого прийому лікар ставитиме багато запитань, які будуть дуже важливими для оцінки вашого стану. Нікуди не спішіть і відповідайте максимально точно на всі запитання, обов’язково розкажіть про всі проблеми, які вас непокоять. Краще занотовуйте інформацію, яку даватиме вам лікар щодо вашої вагітності та майбутніх пологів. Обов’язково обговоріть з близькими можливості екстреної госпіталізації, якщо у вас почнуться пологи, або ускладнення та проінформуйте про це лікаря.
За посиланням, можна ознайомитися з такою інформацією: Заява UNFPA стосовно коронавірусу під час вагітності та годування груддю.
Більше інформації Ви можете дізнатись у свого акушер-гінеколога, або у сімейного лікаря.
|