м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:10
Донорство крові рятує життя.

Щомиті в будь-якїй частині світу у людини може виникнути потреба в переливанні крові за життєвими показниками. І тому в цей День наш Центр хоче  висловити вдячність людям, які добровільно здають свою кров заради життя інших.

В Україні донором крові може бути  здорова людина у віці від 18 до 60 років, якщо вона не має протипоказань. Люди з масою тіла менше 50 кг або ростом менше 150 см допускаються до донорства в індивідуальному порядку за висновком  лікаря-трансфузіолога. 

Протипоказання для донорства крові та її компонентів

Незалежно від давності захворювання та результатів лікування, донорами крові не можуть бути з наступними протипоказаннями:

Інфекційні, соматичні та паразитарні захворювання

Снід, носійство віл-інфекції, сифіліс вроджений або набутий, вірусні гепатити, позитивний результат дослідження на маркери вірусних гепатитів, усі форми туберкульозу, бруцельоз, сипний тиф, туляремія, лепра, хвороба Крейтцфельдта-Якоба, ехінококкоз, токсоплазмоз, філяріатоз, ришта, лейшманіоз.

Також донорство протипоказано якщо у вас злоякісні новотвори, хвороби органів дихання , хвороби органів травлення, захворювання печінки і жовчних шляхів, захворювання нирок, захворювання сполученої тканини, променева хвороба, хвороби ендокринної системи, хвороби лор-органів, захворювання шкіри, очні хвороби, остеомієліт, оперативні втручання з приводу ампутації або резекції органа і трансплантації органів та тканин.

Як підготуватися до здачі крові

Щоб підготуватися до здачі крові без шкоди для свого здоров’я  та  здоров’я людини, якій знадобиться ваша кров, радимо дотриматись кількох правил.

Що робити до здачі крові

  • За три дні до донації відмовтеся від прийому анальгетиків і аспірину а також ліків, що містять їх (ці речовини погіршують зсідання крові).
  • Намагайтеся обмежити вживання жирної, смаженої та молочної їжі напередодні та в день здачі крові.
  • Не приходьте здавати кров, якщо відчуваєте нездужання (озноб, запаморочення, головний біль, слабкість).
  • Обов’язково виспіться і з’їжте легкий сніданок (солодкий чай, дієтичне печиво, каша на воді).
  • Не вживайте алкоголь за 48 годин до донації.
  • Не паліть за 2 години до донації.

Під час огляду лікарем перед донацією відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання. Під час здачі крові повідомте персонал, якщо ви почуваєте себе недобре.

Чоловікам рекомендовано здавати кров не частіше 5 разів на рік, жінкам - 4 разів на рік.

Якщо ви відчули запаморочення, зверніться до медичного персоналу. Найпростіший спосіб допомогти собі – лягти і підняти ноги вище голови або сісти і опустити голову між колін. Не намагайтеся одразу йти чи керувати машиною, якщо у вас паморочиться голова.

Відділення трансфузіології у місті Бахмут знаходиться за адресою: вул. Ювілейна 54. Донорів тут приймають з понеділка по середу з 8:00 до 11:00. При собі мати одноразову медичну маску.

Центр Первинної Медичної Допомоги м.Бахмут заздалегідь дякує всім, хто є або бажає стати донором. Велике спасибі за ваше чуйне серце! Ви рятуєте або  продовжуєте життя тим, хто так цього потребує!

 

Переглядів: 742 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar