м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:17
До уваги мешканців м.Бахмут!

Адміністрація КЗОЗ «ЦПМСД Бахмутської міської ради» вже неодноразово інформувала мешканців міста про існуючу проблему дефіциту кадрів. Та і самі батьки дітей стикалися та продовжують стикатися з ситуаціями, що виникають у звʼязку з нестачею лікарів-педіатрів та сімейних лікарів в амбулаторіях, які надають медичну допомогу дітям.           

На сьогодні первинну медичну допомогу дитячому населенню віком від 0 до 14 років надають медичні працівники амбулаторій №№3,6,8,9, підлітки отримують допомогу в цих амбулаторіях та №1, №2. Тож під наглядом наших фахівців перебуває 13 034 дитини віком від 0 до 18 років, з них – 543 малюки до 1 року життя.

Як і по всій Україні, в амбулаторіях Центру було розпочато процедуру відміни викликів сімейного лікаря та педіатра додому. Так, з лютого 2018 року сімейні лікарі та педіатри ведуть 5-ти годинний амбулаторний прийом у дві зміни з 8.00-13.00 та з 13.00-18.00. Також консультують пацієнтів телефоном. Відвідування вдома лікарем або медичною сестрою вирішується в індивідуальному порядку для певної категорії населення. За умови виклику лікаря-педіатра додому в першу чергу обслуговуються важкі діти та діти до 1 року. Медичний реєстратор телефоном під час спілкування з батьками уточнює стан дитини, у залежності від ситуації рекомендує викликати екстрену медичну допомогу, звертатися на прийом лікаря до амбулаторії або звертатися до дитячого санпропускнику Бахмутської центральної районної лікарні для отримання за необхідності медичної допомоги.

Зазначимо, що приводу для паніки не має, це світова практика. У тому вигляді, в якому вони існують на даний час в нашій країні, їх нема ні в більш розвинених і, навіть, в менш розвинених країнах. Лікар не зобов’язаний приїздити на виклик. Принаймні, якщо він оцінює стан хворого як такий, що піддається консультації по телефону чи необґрунтований для відвідування вдома.

В амбулаторіях ЦПМСД м.Бахмут запис на прийом до лікаря здійснюється через електронну медичну інформаційну систему «ЕМСІМЕД», а з початку березня впроваджено систему он-лайн реєстрації пацієнта до реєстратури (з персонального компʼютера, з особистих смартфонів).

Тож вжито заходи, які мають упорядкувати надання первинної медичної допомоги. На жаль, існує одне «АЛЕ»: заклад не забезпечений необхідною кількістю дільничних лікарів-педіатрів, сімейних лікарів, хоч і направляє постійно заявки до Департаменту охорони здоровʼя облдержадміністрації. У 2017 році ЦПМСД став базою інтернатури, і з серпня 2017 року прийнято лікаря-інтерна з педіатрії для проходження інтернатури. За наявності бажання у лікаря, адже іншого способу немає, після закінчення інтернатури його буде влаштовано лікарем-педіатром в нашому закладі.

Станом на 01.03.2018 у нашому Центрі укомплектованість лікарями-педіатрами складає 51,6% - 8 осіб, з них  пенсійного віку – 1 особа (12,5%), а укомплектованість дільничними лікарями-педіатрами 48 % - 6 осіб. Найгірше зараз обстоять справи по амбулаторії №3, де укомплектованість дільничними лікарями-педіатрами складає 48% (3 лікаря).

На офіційному веб-сайті ЦПМСД розміщено інформацію щодо дефіциту кадрів, запрошення дільничних лікарів та лікарів ЗП-СМ на роботу до закладу. Адміністрація Центру знов звертається до мешканців міста з проханням відноситися з розумінням до існуючої кадрової проблеми. Хоча, звісно, від цього не стане легше ані мешканцям громади, ані дільничним лікарям-педіатрам, яким доводиться працювати з таким навантаженням. Як, наприклад, у березні в амбулаторії №3, коли один з трьох лікарів-педіатрів проходить необхідне заплановане раніше навчання в м.Краматорськ. Адже медичні працівники амбулаторії № 3 надають первинну медичну допомогу дитячому населенню 7 дільниць (6152 дітям віком від 0 до 18 років). Вважаючи зазначену ситуацію, керівництвом ЦПМСД було прийнято рішення направити до амбулаторії у зв'язку з виробничою ситуацією лікаря-інтерна та лікаря ЗП-СМ іншої амбулаторії. 01.03.2018 лікар ЗП-СМ не приступив до роботи у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю. Неможливо безкрайньо «знімати» зі свого місця роботи всіх лікарів, адже прикріплене до них населення також має отримати таку необхідну первинну медичну допомогу. Тож ми вдячні батькам дітей міста за розуміння. Вони намагаються допомогти закладу шляхом привернення уваги всіх до такої болючої теми. Але про катастрофічне невистачання лікарів-педіатрів та сімейних лікарів в амбулаторіях, які надають медичну допомогу дітям, відомо керівництву галузі охорони здоровʼя, міста.

Вважаючи кадрову проблему, з метою залучення до роботи до Центру, закладом було направлено до Управління охорони здоровʼя Бахмутської міської ради прохання розглянути можливість внесення до проекту Комплексної програми «Охорона здоров’я населення м. Бахмут на 2018-2020 роки» до заходів щодо забезпечення кадрами КЗОЗ Бахмутської міської ради наступне: виплачувати стипендію за кошти місцевого бюджету Бахмутської міської ради студентам, які являються мешканцями м. Бахмут та забезпечені житлом, але навчаються в медичному ВНЗі на бюджетній основі.

31.01.2018 рішенням Бахмутської міської ради було затверджено Комплексну програму «Охорона здоров’я населення м. Бахмут на 2018-2020 роки», де одне із завдань – забезпечення кадрами комунальних закладів охорони здоровʼя. Програмою для вирішення цього завдання за рахунок міського бюджету м.Бахмут заплановано наступне:

1. Забезпечення навчання студентів  І-VI курсів та  лікарів - інтернів 1-го та  2-го років навчання в вищих навчальних закладах України ІІІ –IV рівня акредитації з укладенням договору про відпрацювання у КЗОЗ «Центр первинної медичної (медико-санітарної) допомоги Бахмутської міської ради»  протягом 10 років за фахом.

2. Придбання квартир на вторинному ринку житла у м.Бахмуті, надання житла, яке є комунальною власністю територіальної громади м.Бахмута та проведення капітального ремонту даних жилих приміщень.

Очікується, що це надасть змогу підвищити показник забезпечення лікарями загальної практики – сімейної медицини шляхом навчання 2-х лікарів інтернів та 2-х студентів, а також залучити до роботи в заклади охорони здоров’я молодих фахівців  шляхом придбання та надання житла для 2-х лікарів.

27.02.2018 на засіданні кординаційної ради УОЗ Бахмутської міської ради міським головою доручено УОЗ Бахмутської міської ради розробити Положення щодо забезпечення житлом дільничних лікарів-педіатрів та лікарів ЗП-СМ, які прибудуть до м.Бахмут та працюватимуть в ЦПМСД протягом 10 років.

Сподіваємося, що вжиті заходи дозволять залучити дільничних лікарів-педіатрів, сімейних лікарів для роботи в КЗОЗ «ЦПМСД Бахмутської міської ради», зацікавивши їх матеріальним станом, забезпеченням житлом.

Переглядів: 1012 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar