У місті Бахмут у вересні 2019 року було реалізовано проект «Вікно життя». В рамках цього проекту на базі дитячого відділення КНП «БЛІЛ м. Бахмут» відкрито спеціальний пункт, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити своє немовля. Створення цього бебі-боксу надасть можливість запобігти випадкам, коли немовлят залишають у небезпечних місцях і вони гинуть, а також допомогти жінці уникнути суспільного осуду.
Як тільки буде закрито вікно, одразу сигналізація сповістить чергового медичного працівника про підкинутого малюка. Він одразу забере немовля на огляд лікарів. А якщо батьки через якийсь час оговтаються і прийдуть сюди, скажуть, що це вони поклали дитину до « Вікна життя», а за цей час немовля ще не буде усиновлене, то у них є шанс повернути дитину собі.
В багатьох випадках у такі «віконця» потрапляють малюки, батьки яких не планували вагітність.
Планування вагітності включає в себе усвідомлене бажання завести дитину. Система планування сім’ї – це, перш за все, система профілактичних дій для попередження порушень свого здоров’я,і завдяки цьому можливість народження здорового малюка. До цього комплексу дій входить не лише правильно підібрана контрацепція, але й підготовка пари до вагітності, профілактичні онкоскринінги. Жінці потрібно пройти скринінг на рак молочної залози та рак шийки матки, перевірити наявність гепатитів, ВІЛ, цукрового діабету, порушень роботи щитоподібної залози. Чоловіку проходження обстеження також надає змогу дізнатися про стан свого здоров’я. Усе це необхідно для того, щоб мінімізувати ризики, які можуть виникнути під час вагітності, і народити здорового малюка.
До речі, нещодавно проводився Всесвітній день контрацепції. І це не одноденна акція, а цілеспрямована робота щодо зниження кількості незапланованих вагітностей.
Контрацепція – це методи запобігання непланованої вагітності.
Сучасна медицина може запропонувати різні методи контрацепції, але ідеальних засобів не існує. У кожного методу є свої переваги і свої недоліки. Тому важливо підібрати те, що підходить саме вам. І не варто вести пошук, експериментуючи зі своїм здоров’ям, вирішуйте це питання тільки разом з фахівцями. Тим більше, від вибраного вами методу контрацепції залежить дуже багато, в тому числі і народження ваших майбутніх дітей.
Сучасні методи контрацепції поділяються на основні групи:
- гормональні протизаплідні засоби (оральна контрацепція, трансдермальна, гормональне вагінальне кольцо, ін'єкційні препарати, підшкірні імпланти та ВМК з вмістом гормона)
- хімічні засоби контрацепції (сперміцидні розчини, пінки, аерозолі, пасти тощо)
- бар’єрна контрацепція (використання презервативів, діафрагм, тампонів, губок)
- внутрішньоматкова контрацепція (введення в порожнину матки спеціальної спіралі
- термінова контрацепція безпосередньо після статевого акту (застосування спеціальних гормональних фармакологічних засобів - не пізніше 72 годин після незахищеного статевого акту, або введення спіралі в матку - не пізніше 5 днів після статевого акту)
- природні методи контрацепції (метод базальної температури, календарний метод, метод лактаційної аменореї, метод перерваного статевого акту)
- стерилізація (операції по перев’язуванню сім’явивідних канатиків у чоловіків і маткових труб у жінок)
Тож існує дуже багато методів запобігання небажаної вагітності, тому кожна жінка може за допомогою спеціаліста (лікаря-гінеколога, працівника кабінету планування сім’ї або сімейного лікаря) обрати для себе найбільш зручний.
На теперішній час у жіночій консультації КНП «БЛІЛ м. Бахмут» в наявності один з видів бар'єрної контрацепції – презервативи. Всі бажаючі можуть отримати їх БЕЗКОШТОВНО в каб. № 218 (другий поверх поліклініки по вул.О.Сибірцева, 15). Там Ви також отримаєте консультацію по кожному з методів контрацепції.
|