м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:38
День розповсюдження інформації про аутизм

Щорічно,  2 квітня, весь цивілізований світ відмічає День розповсюдження інформації про аутизм. Ініціатором цього заходу стала Генеральна Асамблея ООН - 21 січня 2008 року вона винесла резолюцію, що виражає крайню стурбованість збільшенням чисельності дітей з аутизмом.

Аутизм - це постійне порушення розвитку, яке проявляється протягом перших трьох років життя і може значно погіршити розвиток мовлення, соціальної взаємодії, спілкування і поведінки. Аутизм впливає на кожну людину по-різному, і може варіюватися від дуже легкої до дуже важкої форми прояву.

Сьогодні у світі 1 дитина з 88 має аутизм.

Чим раніше звернути увагу, діагностувати й почати допомагати дитині - тим більше можливостей їй адаптуватися до навколишнього світу й комунікувати з ним.


Тому так важливо батькам знати, на що саме звернути увагу. І тому так важливо суспільству знати про аутизм, щоб зустрівши дитину з ознаками аутизму - не засудити, а зрозуміти й прийняти її інакшість.
Агресія, ігнорування та ізоляція до дітей з аутизмом сприяє ще більшій їхній замкненості, тому неприпустима. А втручання сторонніх людей з засудженням чи порушенням особистого простору дитини - теж тільки погіршує ситуацію.

Ліків від аутизму не існує. Любов, прийняття, розуміння, підтримка - ось найкращий простір, в якому діти з аутизмом можуть розвиватися. І багато-багато вправ,
які можуть підказати фахівці (зоровий контакт, увага, взаємодія, відчуття власного тіла, дієта тощо). Але! Якщо Ви побачили одну з ознак аутизму, це ще не означає, що у вашого малюка є цей розлад. Існує безліч діагнозів, які за критеріями перегукуються між собою. Тому в будь-якому випадку, краще відразу постукати у двері до фахівців.

Наостанок хотілося б сказати кілька слів батькам, які особисто зіткнулися з цією проблемою. Не забувайте, що ваша дитина — особлива. Вона не погана, вона просто не така, як інші. І вона, як ніхто інший, потребує вашої підтримки і розуміння. Любіть її, показуйте свою любов. Хваліть за найменший успіх і не демонструйте невдоволення в разі невдачі. Дитина повинна відчувати вашу підтримку і готовність прийти на допомогу в будь-який момент: це не дасть їй ще більше замкнутися у собі. Не забувайте, що лікування аутизму — дуже складний процес, що вимагає комплексного підходу, вашого терпіння, уваги і любові. Якщо ви будете налаштовані на позитивний результат, то так воно і буде.

Більше інформації читайте на сторінці "2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про аутизм"

Переглядів: 728 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar