м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

16:50
День боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок

25 листопада – в світі відмічається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Ця міжнародна кампанія “16 днів активізму проти гендерно зумовленого насильства” проводиться щороку і триває з 25 листопада - Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок - до 10 грудня - Дня прав людини. В цьому році щоб відзначити Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок, агентства Організації Об’єднаних Націй (ООН) проведуть «Флешмоб міст», підсвітивши помаранчевим кольором Монумент Незалежності в Києві та визначні архітектурні об’єкти ще у 15 містах України.

Кожна п'ята жінка в Україні, хоча б раз у житті, зазнавала фізичного або сексуального насильства. Подолання і запобігання насильству над жінками – складна проблема, яка потребує комплексного підходу до її вирішення. Окрім зусиль на рівні влади, міжнародних та громадських організацій, необхідні зміни в свідомості кожної людини та розуміння, що насильство до жінки є абсолютно неприйнятним у суспільстві.

Шановні жінки!Завжди пам’ятайте, що кожна людина, яка страждає від насильства має право на юридичну, соціальну, психологічну та медичну допомогу, а також на отримання знань та інформації які необхідні для протистояння насильству. Кривдник, який почуває себе безкарним (чоловік, керівник на роботі, невідомі на вулиці) буде і надалі застосовувати проти вас насильство, якщо не відчує значного опіру.

Для сучасної України актуальною стала тема жінок у військових конфліктах, яка перегукується із загальносвітовою проблемою. Сьогодні в Україні відбувається те ж саме, що і в інших частинах світу, де жінки опиняються в зоні воєнних дій і стають жертвами додаткового насильства.

Наголошуємо, якщо ви страждаєте від насильства, обов’язково звертайтесь по допомогу.

В Україні працює Міжнародний жіночий правозахисний Центр “Ла Страда–Україна”.  На теперешній час працюють дві національні "гарячі лінії":

  • Національна «гаряча лінія» для дітей

0 800 500 225 або 772 з мобільного (безкоштовно для абонентів Kyivstar);

  • Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації

0 800 500 335 або 386 з мобільного (безкоштовно для абонентів Kyivstar, MTS, Lifecell).
Години роботи гарячої лінії — 24/7.

У будь-який момент людина, якій необхідна допомога чи інформація про насильство в сім'ї, може зателефонувати і отримати в нічний період консультацію психолога, а в денний час — психолога, юриста, соцпрацівника.

В  Донецькій області працює Чеська гуманітарна організація «Людина в біді»

  • телефон довіри - 0 800 210 160 безкоштовно;
  • гаряча лінія - 0 800 210 174 безкоштовно

    

В Україні діє 21 центр соціально-психологічної допомоги та 8 центрів медико-соціальної реабілітації жертв насильства в сім'ї. Їх адреси та контакти можна дізнатися за телефоном гарячої лінії або в місцевих адміністраціях. Деякі адреси ми наводимо нижче:   

  • Донецький обласний центр соціально-психологічної допомоги розташований за адресою 84206, м. Дружківка, вул. Радченко, буд. 64.
    телефон +38 095 428 17 00.
  • У місті Слов'янську можуть допомогти в центрі реабілітації, розташованому на вул. Вільна, 7. Також за допомогою у кризових ситуаціях жертви насильства можуть звертатися за телефоном  (093) 379-20-91.


В місті Бахмут Ви можете звернутися:

  • Чергова частина міського відділу міліції тел. 102
  • Швидка допомога тел. 103
  • В в гінекологічному відділенні Бахмутської ЦРЛ,
    2-й поверх (вхід з вул. Циолковського) працює кабінет медико - психологічної допомоги.

Допомога надається ЦІЛОДОБОВО.



 

Переглядів: 588 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar