м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:29
Чому навесні страждає серце

При зміні сезонів, люди частіше скаржаться на болі і дискомфорт в області серця. Особливо відчутні неприємні симптоми ранньою весною, коли відбуваються різкі коливання рівня вологості і температур, дмуть сильні вітри, дощі змінюються снігом, спостерігаються перепади атмосферного тиску. При різких змінах погоди, намагаючись забезпечити нормальне функціонування всіх систем організму, серцевий м’яз зазнає додаткового навантаження. Крім того в міжсезоння загострюються інші хронічні захворювання.

Як же допомогти нашим серцю та судинам пережити цей складний період? Дуже важливо просто бути трохи уважнішим до свого організму. Терпнуть кінцівки? Хапають судоми? А може, частенько виникає задишка чи важкість у грудях? А як щодо відчуття постійної втоми, дратівливості, зниження працездатності? Всі ці незначні симптоми можуть бути передвісниками патології серця та судин. Щоб допомогти своєму серцю пережити важкий період, потрібно організувати йому якісну допомогу і підтримку.

Комплекс заходів можна розділити на наступні основні напрямки: діагностичні, терапевтичні та профілактичні.

Діагностичні заходи включають в себе: обов'язкову консультацію лікаря; регулярні аналізи крові з визначенням показників згортання крові, рівня глюкози та холестерину; постійний контроль артеріального тиску - вимірювати його треба два рази в день; електрокардіограма - один раз на рік.

Терапевтичні заходи, спрямовані на лікування серцево-судинних захворювань, є індивідуальними для кожного пацієнта. Вони призначаються лікарем за результатами попереднього огляду і лабораторних досліджень. Підтримка артеріального тиску на рівні не вище 130/80, контроль рівня глюкози та холестерину – особливо важливі  в цей час. Регулярний прийом ліків, які нормалізують артеріальний тиск, надають можливість запобігти судинних катастроф.

Профілактичні заходи, які запобігають виникнення загострень серцево-судинних захворювань прості. Вони включають в себе: організацію правильного харчування (з достатнім вмістом вітамінів і мікроелементів) – надавайте перевагу рослинній їжі; обмежте вживання солі; контроль маси тіла і своєчасна боротьба із зайвою вагою; щоденні прогулянки на свіжому повітрі; відмова від куріння і вживання спиртних напоїв; регулярні медичні огляди.

Особливо ретельно до зміни сезонів слід відноситись людям, старшим за 45 років. За статистикою, саме в цьому віці різко зростають показники серцево-судинних захворювань та смертності від них.

Дуже важливо зайнятися лікуванням будь-яких хронічних захворювань від виразки до карієсу, які збільшують ризик розвитку інфаркту. Залишати хронічні вогнища інфекції в своєму організмі не можна. Незважаючи на всі складнощі міжсезоння, не можна відмовлятися від фізичної активності, вона повинна бути регулярною і дозованою. Дуже важливо зберігати емоційну стабільність і уникати стресових ситуацій.

Звертаємо увагу! Зробити безкоштовно електрокардіограму, аналізи на холестерин та рівень цукру в крові, отримати рецепт за програмою «Доступні ліки» з 1 квітня 2019р. зможуть лише пацієнти, які підписали декларацію з сімейним лікарем, терапевтом, педіатром. Адже тепер ваш особистий лікар - ваша точка входу до системи медичної допомоги. Якщо ви не обрали свого лікаря, саме час це зробити. Ви можете обрати свого лікаря звернувшись на сайт нашого закладу або до реєстратури амбулаторії.

З квітня 2019 року пацієнтам, які не обрали свого сімейного лікаря або знаходяться у відпустці чи відрядженні, сімейний лікар, терапевт або педіатр надасть безоплатно медичну допомогу у невідкладному стані, що регламентується Наказом МОЗ України №503.

Якою б не була погода за вікном, бажаємо, щоб Ваше серце завжди залишалося здоровим!

Переглядів: 333 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar