м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

12:52
Будьте пильними! Зростає поширеність педикульозу.

Будьте пильними! Зростає поширеність педикульозу.

Слово педикульоз викликає у багатьох людей неприємні відчуття.  Але наявність педикульозу на даний час залишається актуальною соціальною проблемою.

За даними  Бахмутської районної філіі ДУ «Донецький обласний лабораторний центр МОЗ України» у 2018 році в порівнянні з попереднім 2017 роком відзначається зростання ураженості на педикульоз. Так, за 9 місяців 2017 року було виявлено 74 випадки, а в 2018р – 82. На чверть збільшилась кількість дітей від 5-9 років з педикульозом. Майже третина – 28 (2017)/29(2018) виявлені під час рейдових оглядів спеціалістів ДОЛЦ та медичних працівників дитячих дошкільних закладів та шкіл. 73% всіх випадків - це учні загальноосвітніх шкіл.

Педикульоз або завошивість – це зараження людини вошами. Ці комахи паразитують на людині та харчуються її кров’ю. Самки відкладають яйця-гниди, які міцно приклеюють до волосся.

Зустрітися з педикульозом можна практично в будь-якому місці при тісному контакті  з людиною, яка має вошей ( в поїзді, магазині, перукарні, громадському транспорті та навіть у басейні). Протягом 2-3 днів воша може чекати нового господаря на предметах побуту (гребінці, щітки), білизні, одязі, головних уборах.

На тілі людини паразитують три види вошей: платтяні, головні та лобкові.

Платтяні і головні воші є перенощиками таких небезпечних інфекцій, як висипной тиф.

Паразитування на людині вошей (педикульоз) переважно виявляється серед дітей в організованих колективах (92.2% від усіх уражених дітей).

Ризик зустрітися з вошами існує у людей різного віку, особливо серед дітей, навіть при дотриманні правил гігієни.

Першочерговим заходом в боротьбі з завошивленістю є її раннє виявлення. Батькам необхідно регулярно, мінімум 1 раз на тиждень, при яскравому освітленні ретельно оглядати голову дитини, особливо якщо дитина повернулася з відпочинку або поїздки. Якщо ваша дитина часто чеше голову, особливо за вухами та на потилиці – огляньте її голову при яскравому світлі. В випадку наявності головних вошей, зверніться до лікаря, який призначить лікування та повідомте медичного працівника школи або дитячого садочку, який зобов’язаний провести огляд дітей в класі або групі. Якщо на педикульоз захворіла одна дитина, то можливо вошами заражені кілька дітей в колективі.

Що стосується дорослих, то при відчутті свербіння необхідно обов’язково попросити близьких оглянути голову, особливо у потиличній частині та на скронях.

При наявності на волоссі гнид, або живих вошей необхідно провести відповідну  обробку. Водночас потрібно знищити вошей на особистих та постільних речах, предметах особистого користування, ліжку за допомогою кип’ятіння та прасування  білизни, одягу та інше.

На теперішній час в аптеках є достатній вибір протипедикульозних препаратів. За консультацією зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Пам’ятайте,  проводячи боротьбу з педикульозом,

ми запобігаємо захворюванню  висипним тифом.

Переглядів: 380 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar