м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

14:10
Безпека на дорозі стосується кожного

З 8 по 14 травня в Україні пройшов тиждень безпеки дорожнього руху.

Дорожньо-транспортний травматизм за даними ВООЗ наразі є однією з найбільших світових проблем охорони здоров’я. Кожен день по дорозі до школи в результаті аварій гине 500 дітей.  За прогнозами у 2030 році ДТП можуть стати однією з основних п’яти причин смертності людей у світі.

 «На жаль, в Україні рівень смертності та травматизму внаслідок ДТП є одним із найвищих у європейському регіоні. За останні шість років було зареєстровано близько 170 тисяч ДТП із постраждалими, у яких загинуло 26,5 тисяч та травмовано 209 тисяч людей», – зазначив Андрій Гаврилюк, заступник директора медичного департаменту, начальник Управління медичної допомоги дорослим МОЗ України.

«З початку цього року зареєстровано 54, 5 тисяч ДТП. Це на 12,1% більше, у порівнянні з минулим роком. Кожна восьма автопригода – з потерпілими: 723 людини загинуло, понад 8 тисяч травмовано. Удвічі збільшилась кількість ДТП за участі водіїв громадського транспорту», – повідомив Іван Прохоренко, заступник начальника Департаменту превентивної діяльності, начальник Управління безпеки дорожнього руху.

«Зменшення аварійності на дорогах має стати пріоритетом для кожного, адже і стосується ця проблема кожного, а не лише водіїв», – наголосив Андрій Гаврилюк. Понад 43% загиблих у ДТП у 2016 році – пішоходи та велосипедисти, крім того на дорогах травмується і гине молодь і діти. За останній 6-річний період на дорогах України загинуло 1,4 тисяч дітей віком до 18 років, а ДТП в Україні є першою за поширеністю причиною смерті молоді віком від 15 до 24 років та другою за поширеністю причиною смерті дітей віком від 5 до 14 років.

ДТП в м. Бахмут стали причиною смерті однієї дитини у 2015р. та однієї дитини у 2016 році.

Шановні дорослі, мами та тата!

Кращий спосіб зберегти своє життя і життя своєї дитини на дорогах, дотримуватися правил дорожнього руху! Виховання у дітей навичок безпечної поведінки на вулицях міста – дуже важлива проблема. Ми завжди повинні пам'ятати про те, що формування свідомої поведінки – це тривалий процес. Це сьогодні дитина всюди ходить за ручку з мамою, а завтра вона стане самостійним пішоходом,  пасажиром міського транспорту, водієм власного авто.

Діти завжди поруч з нами, вони дивляться на нас, наслідують нам. Вони наше життя, наше продовження. Тож головне завдання батьків і всіх дорослих - зберегти наше майбутнє – наших дітей, забезпечити їм здоров'я та життя.

Хвацько давлячи на газ за кермом своїх автомобілів, переходячи проїжджу частину на червоний сигнал світлофора або взагалі в недозволеному місці, не забувайте, що поруч з вами ваші діти, такі ж учасники дорожнього руху. Вони повторюють і повністю копіюють зневажливе і часто небезпечне ставлення дорослих до дотримання правил дорожнього руху. Саме дорослі (батьки) закладають негативні звички порушувати правила безпечної поведінки на дорозі – основу можливої майбутньої трагедії. Батьки повинні твердо засвоїти силу власного прикладу.

 Ви – об'єкт любові і наслідування для дитини. Це необхідно пам'ятати завжди і тим більше, коли ви робите крок на проїжджу частину дороги разом з малюком або сідаєте за руль автомобілю.

Для того, щоб привернути увагу до цієї проблеми, ООН звернулися до відомого французького режисера Люка Бессона. Той зняв відеоролик, в якому наочно показаний ризик, якому піддаються школярі в Південній Африці і в Європі.

 

 

Переглядів: 369 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar