м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

13:52
Безпека дітей в побуті

Шановні мами і тата!

Найцінніше в житті батьків – це здоров'я та  безпека дітей. Але за статистикою, найбільшу кількість травм діти отримують саме вдома, багато хто з них, на жаль, із смертельним результатом.

Одне з найбільш важливих завдань для дитини – навчитися правилам життя в дорослому світі – світі різних небезпек, а допомогти їй увійти у цей світ із сформованою моделлю безпечної поведінки в побуті, на вулиці, на дорогах – обов'язок дорослих.

"Мій будинок — моя фортеця ", — говорить відома приказка. Ми, дорослі, любимо часто вживати її,  нерідко забуваючи, що в нашому будинку дитину  підстерігають багато небезпек. Все більше з’являється побутових приладів, все складніше стає наша домашня техніка, постійно розширюється і без того великий арсенал різних хімікатів побутового призначення, ліків.  За своєю природою діти надзвичайно допитливі, не кажучи вже про те, що вони швидко змінюються у фізичному і психічному плані.

Дорослому  і в голову не прийде, наприклад, сунути цвях в розетку, або розвести багаття у кімнаті або на кухні, а дитина з пустощів, цікавості чи з недомислу може. Часом, залишившись без нагляду, діти безтурботно відкривають крани, включають праску, намагаються досліджувати "нутрощі" включених електроприладів, пробують бабусини ліки, іноді помилково втамовують спрагу зовсім непридатною для цієї мети рідиною. Трапляється, що випадають з відкритих вікон багатоповерхових будинків...

Електропіч, мікрохвильовка, праска їх не лякають, так само як і комп’ютер, мобільний телефон або телевізор, тому необхідно під час спілкування з дитиной, розширювати  її уявлення про навколишній світ, формувати та вдосконалювати рухові навички, точність рухів, уважність, зосередженість, тобто всі ті якості, які так необхідні для подальшого життя.

Вода

Плескатися у ванні під час купання це велике задоволення для дітей, але вода також таїть багато можливих небезпек. Як би дивно це не звучало – але потонути можна і в склянці води. Що вже говорити про ванну, раковину, басейни або просте відро з водою, яке використовується для миття підлоги! Ніколи не залишайте дитину без нагляду біля води, навіть на кілька секунд.

Приберіть з ліжечка малюка всі зайві речі

Задуха є провідною причиною нещасних випадків, які призводять до смерті дитини і більша половина з них, за статистикою, припадає на час, коли малюк спить. Ніс або рот немовляти може бути випадково прикритий подушками, ковдрою або м'якими пухнастими іграшками, обмежуючи його здатність дихати. Тримайте ліжечко вашої дитини настільки порожнім, наскільки це можливо – приберіть з нього всі сторонні предмети. Ковдра повинна діставати до центру грудей вашої дитини так, щоб вона  не змогла накритися нею з головою. По можливості використовуйте теплу піжаму, позбувшись  ковдри.

Неможливо водити дитину весь час за руку. Необхідно своєчасно, на власному прикладі, дохідливо  пояснити їй, де, коли і як вона  може потрапити в небезпечну ситуацію.

Формування у дітей спостережливості, уваги, уміння бути передбачливими допоможе запобігти багатьом неприємностям. Обмеження та постійні заборони в діяльності дитини, як правило не дають очікуваних сподівань.

Тому, якщо вона весь час чує: «Не можна!», це рано чи пізно може дати зворотній результат.

Пам'ятка для батьків.

Складіть перелік найнебезпечніших для дитини предметів в будинку. Наприклад:

1. Розетки!

2. Батареї, особливо в опалювальний сезон (малюк може просто засунути туди руку або ногу!)

3. Дроти, які розкладені на підлозі.

4. Двері (малюки так люблять відкривати і закривати їх).

5. Будь-яка техніка в будинку.

6. Кухня - найнебезпечніша частина будинку (подумайте самі, яка небезпека може бути в електричному чайнику, пральній машині, електричної або газової плиті, скляному посуді, у ємкості для відходів).

7. В кожній кімнаті є вікно, в яке хочеться подивитись, навіть якщо для цього потрібно стати на підвіконня...

8. Скатертина на столі (дитина легко може потягнути за скатертину, і тоді все, що стоїть на столі, яким би важким воно не було, обов'язково впаде).

9. Дрібні речі (вони здаються дитині дуже привабливими, їх хочеться взяти в руку, покрутити, і навіть спробувати на смак! Куди ще може їх покласти дитина, нікому не відомо...)

10. Будь-яка вогнепальна зброя повинна бути розряджена й надійно замкнена в сейфі.

Пропонуємо вам продовжити список,  виходячи з особливостей Вашого будинку, і негайно прийняти всі необхідні заходи безпеки!

Виховуючи дитину і прищеплюючи їй необхідні навички безпечної поведінки в побуті, ми, перш за все, самі повинні щохвилини являти гідні зразки в цьому відношенні.  Як відомо, хороші і погані приклади заразливі.

Пам'ятайте! Дитина бере приклад з нас – батьків!

Переглядів: 505 | Додав: artcpmsd
Всього коментарів: 0
avatar