м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

16:06
7 травня - Всесвітній день боротьби з астмою

Згідно з даними ВООЗ, астма - одне з найпоширеніших хронічних захворювань у світі - від неї страждає 5% дорослого населення і 10% дітей. Астма може виникнути в будь-якому віці. Але частіше до неї схильні маленькі діти - у половини пацієнтів хвороба розвивається до 10 років, причому у дітей до 2 років діагностувати астму складно - вона часто ховається під маскою інших захворювань.

Серед дітей бронхіальна астма – розповсюджена хронічна хвороба.  Найбільш суттєвими чинниками ризику розвитку алергійних захворювань органів дихання і бронхіальної астми у дітей виявились ускладнення внутрішньоутробного розвитку, обтяжена спадковість, алергія на вживання соків, прояви діатезу, респіраторні інфекції, куріння матері під час вагітності, передчасні пологи, низька вага і низька функція легень при народженні, побутові забруднення, ожиріння внаслідок неправильного харчування.

Порушення режиму грудного вигодовування та введення прикорму також суттєво впливають на захворюваність дітей раннього віку. Багато матерів немотивовано починають давати  немовлятам воду, молочні суміші та тверду їжу до досягнення ними віку 6 місяців, що призводить до розвитку алергічних реакцій і захворювань, пов’язаних з харчуванням.

Імовірність розвитку бронхіальної астми у дітей підвищує неповна реалізація календаря профілактичних щеплень. Першочергове значення має не тільки термін початку профілактичних щеплень, а й їхня повнота. 

Особливе місце серед причин бронхіальної астми займає тютюнопаління.
Батьки, які курять, контактуючи зі своїми маленькими дітьми, повинні пам’ятати, що після викурювання однієї сигарети повітря, яке видихається, протягом щонайменше двох годин містить токсичні речовини. 

 причини астми не повністю відомі. Найбільш значимими факторами ризику розвитку астми є генетична схильність, поєднана з дією речовин, які знаходяться у навколишньому середовищі і можуть провокувати алергічні реакції або подразнювати дихальні шляхи. тютюновий дим і куріння в підлітковому віці, хімічні подразнюючі речовини на робочих місцях. Іншими провокуючими факторами може бути холодне повітря, сильне емоційне збудження, фізичні вправи. Астму можуть спровокувати також деякі лікарські засоби, такі як антибіотики, аспірин, інші нестероїдні протизапальні ліки, бета-блокатори, які використовуються для лікування артеріальної гіпертензії, хвороб серця, головного болю.

Під динамічним спостереженням лікарів «первинки» м.Бахмута знаходяться 214 осіб з діагнозом «Бронхіальна астма». Серед них 70 дітей, 4 з яких мають групу інвалідності з приводу бронхіальної астми.

Симптоми захворювання (задуха, кашель) можуть проявлятися декілька разів на день або на тиждень, у деяких хворих приступи трапляються під час фізичної активності або вночі. Приступи, які регулярно повторюються, ведуть до безсоння, денної стомленості, зниження активності, пропускам шкільних занять і невиходам на роботу.

За допомогою ліків астму можна контролювати. Попередження впливу провокуючих приступи речовин також сприяє полегшенню астми. Завдяки належному контролю хвороби можливо забезпечити пацієнту добру якість життя. 

У даний час діє Урядова програма «Доступні ліки», в рамках якої кожен хворий може за рецептом від свого сімейного лікаря отримати необхідні препарати від бронхіальної астми.

            Астма - це проблема охорони здоров'я світового масштабу. Нею хворіють у всіх країнах, незалежно від рівня розвитку і доходів. Хоча це захворювання з низькою смертністю, воно призводить до значного зниження якості життя пацієнта та інвалідності.  У багатьох випадках з бронхіальною астмою хворому доводиться миритися все життя.  

Переглядів: 354 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar