м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

15:33
6 березня - Всесвітній день боротьби з глаукомою

 

Цей день почав проводитися з 2008 року за ініціативою Всесвітньої асоціації товариств глаукоми - WGA і Всесвітньої асоціації пацієнтів з глаукомою - WGPA.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, глаукома є другою після катаракти, причиною сліпоти у світі. Від 16 % до 20 % всіх випадків захворювання закінчуються сліпотою. Кількість хворих на глаукому у світі коливається від 60,5 до 105 млн. чоловік, а до 2020 року може досягти 110 млн. осіб. Факторами, які спричиняють постійне зростання числа інвалідів, сліпих від глаукоми, є пізня стадія захворювання на момент його виявлення, коли функція зору незворотньо знижена, малоефективне лікування та недоліки в обстеженні хворих.

Глаукома – захворювання очей, що характеризується підвищенням внутрішньоочного тиску. Початок недуги підступний і протікає без симптомів. Якщо лікування цього захворювання не проводиться, то поступово починає звужуватися поле зору – людина перестає помічати розташовані збоку об’єкти, надалі хвороба призводить до прогресуючого зниження зору, причому з часом можлива повна його втрата. На жаль зір, втрачений внаслідок глаукоми, не підлягає відновленню.

Факторами, які сприяють розвитку глаукоми є: розлад нервової, серцево-судинної систем, ендокринні та спадкові захворювання. Наприклад, 40 % пацієнтів із патологією дна ока складають люди, хворі на діабет.

Щоб зменшити ризики погіршення зору, передусім регулярно проходьте профілактичний медогляд, а при появі будь-яких ознак погіршення зору – негайно зверніться до свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Він надасть консультацію і за необхідності направить до вузького спеціаліста.

Небезпечними симптомами є поява мушок перед очима, затуманення або погіршення зору, викривлення прямих ліній, часта зміна окулярів – у цих випадках зволікати особливо небезпечно.

Для профілактики захворювань зору слідкуйте за вагою та ходіть на прогулянки.
Важливу роль має  відмова від шкідливих звичок. В харчуванні мають переважати рибні страви — оселедець, скумбрія, та інші види риби, що містять корисні для очей речовини. Незамінні продукти – це свіжі овочі та фрукти, горіхи, кисломолочні продукти, каші з круп грубого помелу, сир і оливкова олія. Кава, тютюн і пиво при глаукомі заборонені категорично. В повсякденному житті слід обмежувати час перегляду телевізора, читання й роботи за комп’ютером. Також необхідно уникати стресів і емоційної напруги. При виході на вулицю варто захищати очі сонцезахисними окулярами.

Раннє виявлення захворювання, адекватне лікування та чітке дотримання рекомендацій лікаря – ось основні складові успіху в боротьбі з захворюваннями очей, зокрема – з глаукомою.

Переглядів: 330 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar