м.Бахмут вул. О.Сибірцева, буд.15
+38(0627)488001, +38(095)2924404, +38(050)3290230

17:27
3 березня – Всесвітній день запобігання вроджених вад розвитку

Здорова дитина – це не лише дар природи, але й велике щастя для батьків. Поява на світ дитини з вродженими дефектами розвитку завжди приголомшує сім'ю, тому ця тема - одна з найважчих. Потрібно зрозуміти, що життя людини починається не після її народження, а з моменту запліднення. Плід необхідно сприймати як особистість, яка відчуває і, на жаль, хворіє. Сучасні генетичні дослідження засвідчують, що розвитку багатьох вроджених вад можна запобігти, а долю уражених ними дітей покращити.

 За допомогою новітніх методів можна діагностувати стан плода, надавати необхідну допомогу у внутрішньоутробному періоді, проводити ефективну профілактику післяпологових ускладнень.

Вроджена вада розвитку (ВВР)  є аномалією в будові тіла або в роботі внутрішніх органів новонародженої дитини. Це одне з найнебезпечніших ускладнень вагітності, яке виходить на перше місце серед причин, що призводять до дитячої інвалідності та смертності.  

            З загальної кількості дітей з інвалідністю, які перебувають на обліку у лікарів м.Бахмут, найбільше дітей саме з вадами розвитку – 97 (30%). Лише у 2018 році ВВР стали причиною вперше встановленої інвалідності у 10 дітей (це кожна четверта дитина, яка визнана інвалідом протягом минулого року).

Причин, які б спровокували неправильний розвиток плода, існує величезна кількість. Це може бути викликано спадковими факторами (генетичними причинами), в результаті впливу навколишнього середовища, або комбінацією факторів.

Деякі  інфекційні хвороби у вагітних жінок, наприклад, краснуха, можуть призвести до глухоти, сліпоти і вроджених вад серця у дитини. Венеричні захворювання можуть бути передані плоду або новонародженому. Зроблені  до вагітності щеплення запобігають вродженим дефектам, які можуть виникнути в результаті захворювань під час вагітності.

Споживання алкоголю на ранніх стадіях вагітності підвищує ризик народити дітей з алкогольним синдромом. Діти з цим вродженим захворюванням можуть мати різні дефекти зовнішності і розумових здібностей. Куріння під час вагітності підвищує ймовірність того, що дитина буде мати меншу вагу при народженні, і збільшує ризик виникнення інших вроджених дефектів.

Не існує ліків, які можуть бути визнані повністю безпечними, особливо на ранніх термінах вагітності. Під час вагітності приймати ліки слід лише за призначенням лікуючого лікаря і з урахуванням їх можливого впливу на плід. Рентген, радіація також є причиною багатьох вад розвитку плоду.

Не можна виключити з числа чинників, які впливають на формування плоду, якість харчування вагітної жінки. Такий вплив обумовлений, в основному, дефіцитом мікроелементів. Найбільш повно вивчений дефіцит цинка, магнія, міді. Щоденне вживання фолієвої кислоти або полівітамінів в період, який передує зачаттю та в перші місяці вагітності, значно знижує ризик народження дітей з дефектами головного, спинного мозку та іншими вадами розвитку. Важливо, щоб раціон був збалансований за мікроелементами, вітаміном та білками.

Сімейній парі, яка готується до народження дитини, необхідно попередньо пройти медичне обстеження (зокрема на TORCH-інфекції), провести профілактичне лікування усіх хронічних захворювань. Під час вагітності слід ретельно слідкувати за здоров’ям, уникати контакту з інфекційними хворими.

Вагітна обов’язково повинна вчасно стати на облік до жіночої консультації за місцем проживання, де впродовж  вагітності вона буде знаходитися під спостереженням лікарів.
Кожен з нас у відповіді за здоров`я своїх ще не народжених дітей. Пам`ятайте про це

Переглядів: 342 | Додав: itbahmut
Всього коментарів: 0
avatar