09:18 31 травня – Всесвітній день без тютюну | |
Завдання цього дня – звернути увагу до додаткових ризиків для здоров'я, пов'язаних з вживанням тютюну, і проводити ефективну політику щодо зменшення масштабів його споживання в інтересах здоров'я, процвітання, захисту навколишнього середовища і національного розвитку. Тема заходу в цьому році: Тютюн - загроза для розвитку. Про шкоду тютюну ми чуємо зі шкільної лави, однак це не заважає підліткам поповнювати ряди активних курців. «Дружба» з цигаркою негативно позначається як на чоловічому, так і жіночому здоров’ї. Вагітна, що палить, піддає себе підвищеному ризику можливого викидня, народження мертвої дитини або дитини з низькою масою тіла. Діти курців мають значно гірші імунологічні показники і тому вони більш схильні до частих вірусних та бактеріальних інфекцій. Найбільше насторожує, що заручниками тютюнового полону стають діти, причому знайомство з цигаркою відбувається зазвичай в ранньому віці. Про шкоду паління для здоров’я написано, намальовано, знято дуже багато. Але є інші очевидні моменти, які не менш негативно впливають на якість нашого життя:
Тютюнові корпорації вбачають своїми потенційними клієнтами дітей. «Індустрія спрямовує свої маркетингові інструменти саме на молоде покоління. Для цього використовують яскраві вітрини із підсвічуванням та привабливими кольорами, сигарети пакують у красиві упаковки, додають ароматизатори, попередження про шкоду куріння заклеюють цінниками, пачки сигарет розміщують у магазинах на видному місці, на рівні дитячих очей, поруч із цукерками. Це типові інструменти тютюнових корпорацій», - розповіла Лілія Олефір, виконавча директорка ГО «Життя». За результатами соціологічних опитувань, 12 відсотків підлітків до 11 років закурили першу цигарку. 90% людей почали курити у віці до 18 років. 23 травня у Верховній Раді України відбувся прес-брифінг та відкриття фотовиставки «Вогні сигаретних вітрин – пастка для дітей». Дослідження показують, що діти, які бачать сигарети у вітринах магазинів, на 64% більш схильні почати курити, а для 80% дітей перша сигарета була саме ароматизована. Щоб захистити дітей від тютюнової індустрії, потрібно:
Ці зміни дозволять вберегти дітей та молодь від початку куріння та спонукатимуть нинішніх курців кинути курити. Неприпустимо, щоб пачки сигарет були схожі на цукерки, а до тютюну ще й додавали ароматизатори. Існуючий досвід показав, що закони з контролю над тютюном дійсно рятують життя та здоров’я українців. У 2006 році Україна була четвертою в світі за кількістю курців, це була справжня епідемія. На щастя, цю епідемію вдалось зупинити завдяки правильному законодавчому регулюванню, яке ґрунтувалося на міжнародному досвіді та науково доведених фактах. Після ратифікації Рамкової конвенції із боротьби проти тютюну в Україні заборонили рекламу тютюну, звільнили від тютюнового диму громадські місця, запровадили попередження на пачках сигарет, збільшили оподаткування сигарет. Ці заходи виявились надзвичайно ефективними. Як наслідок, Україна за поширеністю куріння перемістилась із четвертого місця у третій десяток, бо поширеність куріння зменшилась із 37% до 23,7%. Найкращий спосіб відмови від куріння - не починати курити! Але якщо вирішили позбутися від цієї звички, Вам допоможуть лікарі - наркологи диспансерного відділення №2 КЛПУ «Міський наркологічний диспансер м.Слов’янська», розташованого за адресою м.Бахмут, вул.Незалежності (Радянська), 73. Телефон 44-81-31. Звільніться від цигаркового полону! Хоча б на день...
| |
Переглядів: 539 | |
Всього коментарів: 0 | |